Erotický román pokračuje

Literatura / 27.3.2013

Na podzim loňského roku se na pulty knihkupců dostala kniha od Eriky Mitchells, která vystupuje pod pseudonymem jako E L James.

Příběh se stal okamžitě bestsellerem a všichni napnutě čekali na další pokračování. V lednu letošního roku jsme se konečně dočkali. V knihkupectví to doslova praskalo ve švech, když si fanynky přišly pro pokračování prvního dílu. Kniha 50 odstínů šedi se stala nejprodávanější knihou loňského roku a já si myslím, že druhý díl, 50 odstínů temnoty, na tom s čísly prodaných výtisků nebude jinak.

Erotika pro dámy pokračuje druhým dílem

Druhá kniha skvěle navazuje v místě, kde Anastasia odejde z Christianova života a hodlá na to všechno co nejdříve zapomenout. Jak to ale bývá, tak se to lépe řekne, než udělá, a Ana se každý večer vrací ke vzpomínkám a přitom se neubrání pláči do polštáře.

Když se blíží Josého výstava, dostane Ana od Christiana mail, kde jí nabízí odvoz a doprovod… Je v tom zase až po uši. Stačila jedna cesta a Christian na výstavě kupuje všechny fotografie, na kterých je Ana, a přitom jí jemně drží za ruku.

Dochází ke kompromisům a romantickým večerům, v které Ana ani ve snu nedoufala. Jak to ale tak bývá, nikdy není nic jen růžové, takže se začínají objevovat první hrbolky. Prvním z nich je skutečnost, že „paní Robinsonová“ je spolumajitelkou kosmetického salónu, který Christian vlastní. Nejde jen o to, že jsou přátelé a Anastasia bude muset přetrpět fakt, že se Christian bude stýkat se svojí „zaučovatelkou“ (která mu dost zkomplikovala život), ale i o to, že se musí scházet kvůli obchodním záležitostem.

Na scéně se objevuje i Christianova bývalá sub Leila, která se dožaduje pozornosti. Nikdo neví, co přesně má v plánu, ale to, že s sebou nosí zbraň, Christiana nutí k nejrůznějším bezpečnostním opatřením. Nakonec  se objevuje v Anině bytě, kde se zoufale snaží Christiana přesvědčit o své lásce a pochopit, co Anastasia na rozdíl od ní má navíc, že s ní Christian má jiný vztah než jen jako dominující se sub.

Život není jen růžový... Zdroj: foter.com

Život není jen růžový… Zdroj: foter.com

Problémy se valí i v erotickém románu

Další „hrbol na cestě“ souvisí s Aninou novou prací ve vydavatelství SIP.  Nastoupila na místo asistentky, kde jiné dívky nevydržely déle než několik měsíců. Ona je však rozhodnutá, že si nenechá nic líbit. Přestože se s Christianem Ana domluvila, že jí nebude zasahovat do práce, tak se jednoho dne dozví, že Christian koupil vydavatelství SIP a tedy má konečné slovo v chodu firmy. Anastasie je pochopitelně naštvaná, ale když ji začne její šéf sexuálně obtěžovat, tak je za Christianovo postavení ráda.

Ana povýší na post šéfa, který už ve firmě nepracuje. Všechno by to byla pohádka, kdyby se nakonec nepřihodily jisté okolnosti… Christian požádá Anastasii o ruku, která samozřejmě souhlasí. Na oslavě Christianových narozenin to chtějí oznámit blízkým, mezi kterými je i rodinná přítelkyně paní Robinsonová. Přestože Anastasia tuto ženu nemůže ani vystát, stále akceptuje fakt, že tato rodina Elenu nezná tak jako ona, a tak se ji snaží ignorovat a užít si společenský večer. Elena to očividně neměla v plánu.

Anu si bere stranou a vysvětluje jí, že Christian má jisté potřeby, a tak pro něj není ta pravá. Vše zaslechne Christian, který přichází uprostřed rozhovoru, a zároveň přichází i Christianova matka Grace, která se tímto dozvídá pravdu o poměru mezi svou přítelkyní a Christianem. Celá tato nepříjemná scéna končí tím, že Grace vykáže Elenu z jejich rodinné oslavy a ta odchází se slzami v očích.

Když Elena odchází z domu Greyových, zahlédne ji Anin šéf Jack, který vše pozoruje ze svého auta. Jeho myšlenky se točí jen okolo plánu Christianovi ukázat, že jeho vyhazov nebyl dobrý nápad…

Prvoplánovost vyžadovaná dnešní dobou?

Necelých 700 stránek uteče jako voda. Kapitoly se doslova hltají po několika kusech. Všechny mé kamarádky včetně mne to tak měly, a tak usuzuji, že je to u této knihy zcela v pořádku.

Na druhou stranu musím uznat, že nejde o žádné velké literární dílo. Je to kniha napsaná na téma, které si žádá doba, a pravděpodobně to z ní dělá tak populární kousek. Pasáže, kde se svíjí vnitřní bohyně a hlavní hrdinka škemrá o sex, najdeme na každé druhé stránce, takže se nemusíte bát, že nás toho autorka v druhém díle ušetřila. S druhým dílem lechtivých scén a sexuálního napětí rozhodně neubývá.

Na třetí díl si ale budeme muset ještě nějaký ten čas počkat. Těšíte se? 

Zdroj perexové fotografie: Alice Muziková, Generace21.cz

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentář