O lásce až za hrob. Doslova!

Literatura / 11.4.2016

Janis byla po smrti svého muže svědkem podivných úkazů, a tak se vydala na cestu, která změnila její pohled na duchovní svět.

Janis Heaphyová Durhamová je novinářka, která se v roce 1998 stala šéfredaktorkou The Sacramento Bee. Tyto noviny získaly pod její taktovkou dvakrát Pulitzerovu cenu. Ve svém soukromém životě se mezitím bláznivě zamilovala, vdala a žila s Maxem a svým synem Tannerem spokojený život. Jenže ten nebyl jen idylka. Manžel onemocněl a zanedlouho zemřel na rakovinu. Nejenže se Janis musí vyrovnat s jeho smrtí, ale stává se i svědkem neobvyklých věcí – hodiny se zastavují na čase smrti Maxe, rozblikávají se světla a tak dále. Největší šok ale přijde v den prvního výročí manželovy smrti. V koupelně na zrcadle se objeví práškovitý otisk ruky. A podobné jevy se opakují na každé další výročí. Janis si je téměř jistá, že se s ní Max snaží komunikovat, a tak se vydává na pouť, která mění její pohled na svět.

IMG_20160329_170622

Kniha odhaluje opravdový příběh posmrtného života

Vědci i sensibilové

Kniha Ruka na zrcadle je záznamem životního putování a zkoumání nadpřirozených jevů, které se staly nejen hlavní hrdince, ale i lidem, které během svého života potkává. Jedná se především o vědce, ale i média a senzibily, s nimiž dělá rozhovory a snaží se světu nadpřirozena lépe porozumět. Druhá polovina je víc než příběhem spíše pojednáním o problému medializace duchovního světa a vypráví také o lidech, kteří se tímto zabývají nebo něco obdobného prožili. Zmíněna jsou i známá jména jako Anita Moorjani, autorka knihy Musela jsem zemřít, nebo Raymond A. Moody, autor Života po životě. Autorka, jakožto bývalá novinářka, se soustředí na výskyt problematiky posmrtného života v médiích. Najdete zde několik tipů na seriály či filmy zabývající se touto tématikou.

„Kniha Ruka na zrcadle pojednává o možnostech, jež nám život nabízí. Pojednává o mostě mezi tímto a oním světem. A nejvíc ze všeho se tato i moje vlastní duchovní pouť týká lásky. My všichni jsme jedno – a vzájemně nás poutá láska.“

IMG_20160329_170829

Otisk ruky v domě Janis

Na závěr musím konstatovat, že jsem od knihy zpočátku očekávala text, který by měl více beletristický ráz. Od novinářky jsem čekala především více propracovaný jazykový styl. Knihu však určitě můžu doporučit lidem, kteří mají rádi příběhy podle skutečných událostí, ale zároveň i těm, kteří se chtějí čas od času zasnít, protože události v knize jsou až neuvěřitelné. V knize najdete i obrazovou přílohu dokumentující zvláštní jevy. Na konci čtenář najde i obsáhlý seznam sekundární literatury, ze které autorka čerpala a ve které hledala poučení. Může tedy posloužit i vám, kdo se o tuto duchovní stránku zajímáte.

Ruka na zrcadlelarge

Autor: Janis Heaphyová Durhamová

Počet stran: 307

Nakladatelství: Knižní klub

Rok vydání: 2016

Více informací naleznete na stránkách nakladatelství.

Zdroj všech fotografií: Anna Straková, Generace 21

Anna Straková

Zanechte komentář