Blíží se cestovatelský festival Kolem světa!

Cestování / 2.3.2013

Chcete slyšet přednášky z cest, vidět fotografie a dozvědět se mnoho zajímavých věcí?

Tento rok se již po dvacáté bude konat největší cestovatelský festival svého druhu v České republice! Zároveň se jedná o jediný festival, který je zaměřen nejen na exotiku, ale také na evropské destinace. O čem se mluví? Blíží se známý festival s názvem Kolem světa, jenž představí nespočet cestovatelů, kteří procestovali pěkný kus naší zeměkoule.  A jestli milujete cestování, rozhodně byste zde neměli chybět.

„Výborný program, skvělá organizace… Tak to má vypadat.“ Ing. Petr Jahoda, prezident Českého klubu cestovatelů

Co všechno festival nabízí?

Pokud se rozhodnete festival navštívit, rozhodně nebudete litovat. Své ano na přednášku řekli známí cestovatelé, jako například Richard Jaroněk, Dan Přibáň, Dr. Miloslav Stingl či Rudolf Švaříček a mnoho dalších. Všechny přednášky jsou doprovázeny promítáním filmů či fotografií z cest a jsou doplněny emotivní hudbou.  Jelikož je přednášek opravdu mnoho, konají se celkem ve třech sálech. Konkrétně se jedná o KD Ládví velký sál, KD Ládví malý sál a Multikino Ládví expediční sál.  Program v každém ze sálů začíná v 9:30 a pokračuje až do 20 hodin, a to v sobotu 23.3 i v neděli 24. 3. 2013.

Na cestovatelském festivalu Kolem světa nebudou chybět ani známí trabanti! Zdroj:kolemsveta.cz

Na cestovatelském festivalu Kolem světa nebudou chybět ani známí trabanti! Zdroj:kolemsveta.cz

Nejste z Prahy? Nevadí!

Festival Kolem světa není jen v Praze! 9. – 10. března se koná v Ostravě a 8. – 10. listopadu jej mohou navštívit lidé z okolí Brna.

Nedílnou součástí celého programu je cestovatelský veletrh, kde se všichni návštěvníci mohou informovat o nových cestopisných knihách, časopisech, průvodcích, outdoorovém vybavení či zajímavých turistických destinacích. Zpestřením programu je slosování anketních lístků o zajímavé ceny partnerů, kteří festival se zájmem podporují.

Kdo festival podporuje?

Generálním partnerem festivalu je Pražská Teplárenská a hlavními partnery jsou Rock Point a Chorvatsko (chorvatské turistické sdružení). Spolupořadatelem je cestovní kancelář Livingstone a záštitu nad festivalem převzal starosta Prahy 8 Ing. Jiří Janků.

Přesný program naleznete na www.kolemsveta.cz.

Tak neváhejte a přijďte se podívat, určitě tam totiž potkáte někoho z naší redakce! 

Zdroj perexové fotografie: kolemsveta.cz

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář