Na hradě Rabí asi straší!

Cestování / 14.11.2012

Večerní prohlídky při svíčkách promění prohlídku zříceniny v netradiční dobrodružství. Přesvědčte se sami!

Hradní zřícenina Rabí se nachází ve stejnojmenné vesnici v Pošumaví, přibližně 10 km od Sušice. Původ tohoto rozsáhlého komplexu sahá až do 13. století a během své pestré historie prošel řadou bitev. Jednou z nich bylo obléhání Rabí vojskem, jež vedl slavný Jan Žižka. Další vývoj událostí byl pro Rabí velice nepříznivý, neboť neustále střídal majitele. Bídnou situaci historické stavby završil nelítostný požár kolem roku 1720.

Hrad Rabí

Rabí je nejrozsáhlejší českou hradní zříceninou. Foto: Oficiální stránky Státního hradu Rabí.

Dnes je tato pozoruhodná zřícenina otevřena všem milovníkům středověkých staveb. A proč navštívit Rabí právě v době předvánoční? Probíhá zde velmi zajímavá akce!

Středověký advent

V sobotu 15. prosince 2012 se útrobami hradu Rabí ponese nejen středověká hudba, ale také vůně svařeného vína a čaje. Na nádvoří se rozhoří velké ohně, některé historické postavy ožijí a výklad průvodců se bude věnovat nejen historii hradu, ale také dobovým vánočním tradicím. První návštěvníci mohou vyrazit na prohlídku již v 16.30 a poslední skupinka odstartuje svou cestu v 18.00.

Pokud si tuto netradiční událost nechcete nechat ujít, nezapomeňte provést rezervaci. Více informací naleznete na oficiálních stránkách státního hradu Rabí.

Zdroj perexové fotografie: Oficiální stránky hradu Rabí

Aneta Zachová

Aneta Zachová

Studuji žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, ráda se učím cizí jazyky a cestuji. Již od dětství hraji volejbal, jezdím na koních a s radostí opečovávám všechna zvířata, která se mi dostanou pod ruku. Můj život je hektický, krásný a šťastný. Snad je to tím, že jsem blázen.. :-)

Zanechte komentář