Když láska hory a kilometry odnáší

Osobní rozvoj Vztahy / 28.2.2013

Jedná se ještě o vztah, když jste každý na opačné straně republiky nebo dokonce v jiné zemi? Jste spolu, ale zároveň nejste a je to tak těžké!

Když má člověk závazky vůči partnerovi, svazuje ho to s domovem a to je na jednu stranu škoda. Jsme mladí, a proto většina z nás touží po poznání jiných zemí, získání nezapomenutelných zážitků a nových přátel. „Až budu starý, usadím se v ČR a už se nikam nepodívám, ale teď…“ Pokud jste sami, je odjezd do ciziny snazší, nic vás tady nedrží, můžete si jet, kam se vám zachce. Když ale máte někoho, kdo vás má rád, záleží mu na vás a chce s vámi trávit každou chvíli, stane se odloučení na nějakou dobu zkouškou pro váš vztah. Buď tedy vyjdete jako vítěz nebo ucítíte hořkou prohru.

Nedorozumění

Jediný kontakt, který mezi sebou máte, je jenom skrze sms zprávy, icq nebo facebook. Příležitostně zapnete i skype, ale to jen v soukromí, když spolubydlící odejdou. U takového psaní vzniká často spousta nedorozumění, která vedou k hádkám, například: „Jaký jsi měla den?“ „Jo, super, byli jsme v kině s partou a pak v pizzerii.“ “ Aha… To je hezké, že si užíváš. Kdo všechno tam byl?“ „To má být zase nějaký výslech?“

Nejraději byste mu do kufru s oblečením přibalila i  sebe. Zdroj: Foter.com

Nejraději byste mu do kufru s oblečením přibalila i sebe. Zdroj: Foter.com

Většinou se bavíte jenom o běžných věcech – jaký jste měli den, co jste dělali, popřípadě i s kým. Neřešíte své pocity, a když ano, tak to vždycky skončí hádkou. Takový způsob komunikace je příšerný. Není lehké rozumět si, když nejste naladěni na stejné vlně. On se cítí sám, opuštěný, ten, co na vás myslí dnem a nocí. Vy jste samozřejmě ta špatná, co má tak nabitý program, že si na něho ani nevzpomene. Ale tak to samozřejmě není. Vzájemně si chybíte, a moc.

On je rozmrzelý z toho, že někdo jiný zastává jeho roli. To on by vás měl rozesmávat, chodit s vámi ven a dívat se s vámi na romantické filmy, které tak nesnáší.

Když si píšete, je to úplně jiné než normální konverzace. Máte špatný den, ale chcete, aby to nějakým způsobem vycítil (my ženy jsme v tomhle jedinečné), tak odepisujete zkráceně a za každé slovo dáte tři tečky. Význam samozřejmě vašemu partnerovi uniká. Například: „Jaký jsi měla den?“ „Jo, šlo to…“ „Jdu s klukama za chvíli na pivo.“ „Hm…“ Když mu konečně dojde, že se něco děje a zeptá se, odpovíte nic a tato konverzace se stane tím pádem naprosto zbytečnou. Nás ženy je zkrátka těžké nemilovat.

Taky tak nesnášíte loučení? Zdroj: Foter.com

Taky tak nesnášíte loučení? Zdroj: Foter.com

Celibát

Aneb vítejte v pekle. Samozřejmě bráno s větší nadsázkou, ale muži se mnou budou souhlasit. Chcete hladit její vlasy, dotýkat se jí a líbat ji, ve zkratce řečeno: chcete sex. Jelikož jste odloučeni na určitou dobu, nemůžete si dovolit dotýkat se jiných žen, a proto vám nastává období naprostého celibátu. To znamená, že se uchýlíte k pornu a k masturbaci. Sex přes telefon raději nezkoušíte. Děsí vás cena účtu a také představa, jak hekáte do sluchátka. Jakékoliv doteky a všechno ostatní, co dokáže zařídit jenom vaše partnerka, je na těch několik měsíců tabu. U žen je fyzická touha po partnerovi jiná. Chcete se mu dívat do očí, vidět jeho výraz nebo cítit jeho vůni. Všechno to, co ho dělá vaším partnerem a co na něm tolik milujete.

Vaše láska není podmíněna časem, ani vzdáleností, ale pouze vámi. Zdroj: Foter.com

Vaše láska není podmíněna časem ani vzdáleností, ale pouze vámi. Zdroj: Foter.com

Důvěra

Když řeknete svému příteli, který se nachází v jiné zemi než vy, že jdete na párty s pár kamarády a že tam budou i muži, můžete jen doufat, že vám věří. V tu chvíli se totiž v jeho hlavě zrodí obraz vás, jak se bavíte a kolem vás je hromada mužů. Smějete se a povídáte si. Poté se opijete a podle náhodného výběru se s jedním z nich vyspíte. Ale tak to není. Jste věrná, jen se chcete bavit. Nemusíte se ani žádným způsobem hlídat, abyste náhodou nepodvedla, protože je jen jeden muž. Pokud vám váš partner věří, měla byste mu taky důvěřovat.

Pokud vás téma vztahů na dálku zajímá, doporučujeme film Dál než se zdálo.

Odloučení na nějaký čas je především zkouškou pro dlouhodobé vztahy. Buď se utvrdíte v tom, že bez toho druhého nemůžete a nechcete žít, nebo si uvědomíte, že ta láska, co byla na začátku, už dávno vyprchala. Tím pádem začnete znovu hledat toho pravého, nalézat podstatu vlastního já a toho, co skutečně chcete.

Když váš vztah vydrží i přes odloučení, zjistíte, že se skutečně milujete a že vaše láska už překoná cokoliv. Především nezapomeňte, že vaše láska není podmíněna časem ani vzdáleností, ale pouze vámi. 

Zdroj perexové fotografie: Foter. com

Marie Kurzoková

Marie Kurzoková

"Každý svou cestou...láska není nic pro nás, slabší povahy...nestaví ani na znamení a život je jen pro vrahy. Zabij mne, prosím! Abych ožil...láska je smrti oslava. Po kapkách krev mi vlévá do žil a po litrech ji odsává." J.H.Krchovský

Zanechte komentář