ruzova,pohovka

Růžová dodá interiéru šmrnc

Design / 25.2.2013

Že je to barva princezen, to víme všichni. Zapomeňte ale na sladké pokoje malých víl. S růžovou jde vytvořit místo, v němž přežije i muž!

Tento článek není vtipem ženy, které nedá dopustit na sladké tóny růžové barvy a má chuť ze společného bydlení ve dvou udělat jednu velkou pohromu pro mužské pokolení. Ano, je růžová a růžová. Ta první, maminkovsky růžová, není dobrá varianta. Kdybychom vám tvrdili, ať nabarvíte skříně ve vaší ložnici na barvu baby pink, měli byste obratem volat pomoc. Možná taky svěrací kazajku. Barva baby pink se hodí nejlépe pro novorozence. Dětský pokoj si o takové barvy říká. Samozřejmě, opět tu je velké ale. Ale měla by to být holčička. Chlapcům můžete způsobit trauma, což není žádoucí. Jestliže vám je o dvacet let více, schovejte si sladce růžovou leda tak do barvy spodního prádla, na teplý župan nebo oblíbený hrnek. Tam je dovoleno být za princeznu.  Do interiéru se nadvakrát nehodí. Zvlášť žijete-li s mužem. Tečka.

Jaké růžové se v tomto článku budeme věnovat? Ostré, křiklavě a pěkně šťavnaté. Možná jste si s ní ve škole podtrhávali důležité pasáže ve skriptech. Vygooglovat si ji můžete třeba pod pojmem fuchsiová, anebo mezinárodně jako hot pink.

růžová, barvy

Není růžová jako růžová!
Zdroj: Silvie Trebatická, Generace 21

3x ANO pro růžovou v interiéru

1.      Dodá šmrnc
2.      Rozzáří interiér
3.      Zlepší vaši náladu

A kam s ní?

Nerudovská otázka „Kam s ním?“ najde i tady své uplatnění. Existují dvě varianty, kde můžete barvu použít. Buď jako barvu na zeď, nebo do doplňků, které výborně doladí jednoduše zařízenou místnost.

Růžové barvy na zdi se děsit nemusíte. Je tady jedno velké pravidlo, kterého byste se měli držet. Méně znamená více. Zapomeňte na celý pokoj v růžové. Jak říkal náš matikář, tudy cesta nevede. Zaměřte se spíše na jednu stěnu (nebo klidně i část stěny) místnosti a tam růžovou použijte. Výtečně vypadá v kombinaci s čistě bílou, zlý výsledek nebude i v citlivě zvolené variantě s šedou.

zeď, interiér, růžová

Růžová na zdi dodá šťávu!
zdroj: robindegroot.ca

Rada, která vás uklidní

Vrtíte hlavou, že taková barva na stěně je časovaná bomba pro vaše oči? Nenechte se zmást. Vsaďte na teplý odstín, který vaše oči pohladí. I tato barva to totiž umí!

Bojíte se jít rovnou na věc a mít růžovou zeď? Inu, chce to odvahu, v tom jsme s vámi za jedno. Nechoďte si zoufat do koutku, zkuste to přes doplňky, které rozsvítí místnost ještě více než stowattová žárovka. Tato barva udělá výtečnou službu v minimalistickém interiéru, kde barev moc není. Naprosto ideálním výchozím stavem jsou bílé zdi a nábytek ze světlého dřeva. V takto čistém interiéru bude růžová tím pravým prvkem, který dodá šťávu a obyčejnou místnost změní v moderní a svěží. Jsme si jistí, že růžové doplňky vás prostě budou bavit. To není pouhá domněnka, to je jistota!

Zvolit můžete takřka cokoliv! Máte-li respekt, začněte od malých drobností – květináč, šanon na dokumenty nebo kelímek na tužky. Přítelem do nepohody bude i růžová židle nebo konferenční stůl.

ikea, doplňky

Kam za růžovou? Zkuste IKEA!
zdroj použitých fotografií: ikea.cz

Zadejte se, barvy!

Zkuste kombinaci s:

– bílou a černou

– šedou

– tyrkysovou,  žlutozelenou nebo ostře žlutou

Máte rádi kombinaci bílé a černé, a proto se u vás hodně objevuje? Máte obývací místnost s šedočerným gaučem? Že jsou polštáře, na kterých lenošíte u oblíbeného filmu, bílé? Přihoďte tam růžovou! Kombinace bílé, černé a růžové je mladistvá a prostě nás baví. Dejte jí šanci i vy!

Chcete ale něco netradičního? Prostě velkolepý výsledek? Máme pro vás želízka v ohni. Zkuste růžovou barvu zkombinovat s tyrkysovou, žlutou či žlutozelenou. Duo těchto barev vás stoprocentně překvapí.  Takové kombinace jsou nejšťastnější v jednoduchém interiéru, kde je ústřední barvou bílá.

Růžová má ráda stejně svítivé barvy. Zkuste zelenou, tyrkysovou nebo žlutou!zdroj: Silvie Trebatická, Generace 21

Růžová má ráda stejně svítivé barvy. Zkuste zelenou, tyrkysovou nebo žlutou!
zdroj: Silvie Trebatická, Generace 21

Růžová a konkurence

Pravidlo zní celkem jasně: růžová je velký drzoun. Nemá ráda interiér, v němž už to barvami moc hýří. A je takový detailista, že sleduje i rám obrazu nebo barvu budíku. Mějte to proto na paměti a přemýšlejte ještě před samotnou koupí, jestli se to do místnosti bude hodit. Jak už jsme zmiňovali, má ráda stejně svěží barvy, nepohrdne ani šedou a bílou. Naopak se příliš nepřátelí s některými odstíny červené, hnědé a modré.

Máte chuť do toho jít? Jakmile se s růžovou spřátelíte, napište nám na redakce@generace21.cz, jak se vám žije. Těšíme se na pozitivní e-maily!

zdroj perexové fotografie: wallpaper23.com

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář