Ochutnejte peprmintový fondán!

Na talíři / 20.11.2012

Pokud máte rádi svěží a chladivou chuť máty a zároveň si rádi pochutnáte na něčem sladkém, dnešní recept je pro vás tím pravým.

Na výrobu peprmintových bonbónů budete potřebovat jen asi 90 ml slazeného kondenzovaného mléka, 250 g moučkového cukru a lžičku peprmintové tresti.

Výroba je opravdu velmi jednoduchá a výsledek přitom až neuvěřitelně lahodný.

Smíchejte všechny přísady ve velké míse rukama, až získáte tužší bílou hmotu. Tu potom na pocukrovaném povrchu pocukrovaným válečkem (to je velmi důležité, jinak se vám těsto bude lepit) rozválejte na tlustší plát, že kterého vykrajujte kolečka, čtverečky nebo jiné jednoduché tvary. Můžete také přímo z umíchaného těsta vytvářet hrudky nebo malé kuličky.

Máta

Chuť máty potěší každého. Zdroj: photl.com

Hotové tvary rozložte na tác nebo několik talířů a nechte asi 12 hodin schnout při pokojové teplotě. Hotovo! Teď už si můžete pochutnávat na domácích peprmintkách nebo je někomu darovat. Pokud chcete svůj výtvor vylepšit ještě o něco víc, můžete už ztuhlé bonbóny namočit v hořké čokoládě. Kombinace máty a čokolády je tradiční a velmi příjemná.

Hotový fondán vám vydrží až 2 týdny (pokud mu dokážete tak dlouho odolávat).

Martina Vymětalová

Martina Vymětalová

Jsem věčná studentka, milovnice dobrého jídla (a pití), koček a bot. Většinu volného času trávím s knihou (ne vždy kuchařskou), s přáteli nebo hraním PC her.

Zanechte komentář