Kapely, které bychom měli znát, ale neznáme II.

Hudba Kultura / 28.2.2013

Je tu další týden, a taky dávka nové hudby, kterou v českých radiích těžko uslyšíte.

Woodkid

Jméno Yoann Lemoine nebo také Woodkid je ve světě hudby už nějakou dobu.

Je to režisér videoklipů, grafický designér, muzikant. Spolupracoval například s Katy Perry na jejím videoklipu Teenage Dream, Taylor Swift režíroval Back to December a videoklip Born to die od Lany Del Rey je také jeho tvorba.

On sám však v letošním roce (přesněji 18. března) vydá konečně své první album, které nese název The Golden Age. V loňském roce k některým z jeho písní už vznikly videoklipy. Videoklipy k písním Run Boy RunIron na sebe příběhově navazují a samotné zpracování je naprosto skvělé, ostatně to můžeme říct o jakémkoliv jeho videoklipu, na kterém Woodkid pracoval.

Album by mělo být ve stylu indie-folk popu.

Chelsea Nikkel

Chelsea Nikkel je copatá zpěvačka z Nového Zélandu. Kariéru odstartovala s pseudonymem Princess Chelsea v roce 2009.

Příběh této zpěvačky není v dnešní době nijak neobvyklý. V roce 2012 se na portálu youtube objevil videoklip její nejznámější písničky The Cigarette Duet a díky avantgardnímu videu a snad ještě lepšímu textu mělo toto video přes 6 milionů zhlédnutí. Což je na neznámou zpěvačku dost vysoké číslo .

Tato zpěvačka zatím vydala jen jedno album s názvem Lil‘ Golden Book, které vyšlo v roce 2011. Věnuje se nejrůznějším odnožím popu, převážně elektro popu.

Brasstronaut

A jako poslední bych ráda představila kapelu Brasstronaut, která vznikla v roce 2007 ve Vancouveru.

Edo Van Breemen (piano, zpěv) a Bryan Davis (trumpeta) se potkali v Kanadě a společně založili kapelu, do které se později přidali ostatní (Sam Davidson – klarinet, Tariq Hussain – elektrická kytara, Brennan Saul – bicí, John Walsh – baskytara).

Doposud vydali jen dvě alba a to v roce 2010 Mount Chimaera a o dva roky později Mean Sun. Hudební styl, který by tuto kapelu charakterizoval, je pop s jazzovým nádechem.

Přestože autoři nejsou zrovna novinkou ve světě hudby, slávy se ještě nedočkali. Myslím si, že to je velká škoda, protože tito autoři, rozhodně mají co nabídnout!

Zdroj perexové fotografie: Alice Muziková, Generace 21.

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentářVaše názory

  • Tomáš

    Oceňuju odhodlání autorky. Já však tyto kapely poslouchal ještě než se staly slavnými. Teď už to není ono, protože dost vykrádají …….