hobit2

Neočekávaná cesta je nejočekávanějším filmem roku

Film / 28.11.2012

První díl trilogie Hobit by se dal bezpochyby označit za filmovou událost roku 2012. 

Čtvrtek 13. prosince mají v kalendáři výrazným červeným fixem zakroužkováni všichni fanoušci filmové ságy Pán prstenů. V tento den vtrhne do českých kin snímek Hobit: Neočekávaná cesta, první díl trilogie, na kterou se diváci těší už od roku 2010, kdy se v médiích objevily informace, že se režisér Peter Jackson rozhodl oblíbenou fantasy zfilmovat.

Film je adaptací románu J. R. R. Tolkiena Hobit aneb cesta tam a zase zpátky, který vyšel už v roce 1937. Děj se odehrává asi šedesát let před příběhem Pán prstenů: Společenstvo prstenu a vypráví dobrodružství Bilbo Pytlíka, který se spolu s trpaslíky a Gandalfem vydává na nebezpečnou cestu za znovuzískáním trpasličího pokladu. Během výpravy se Bilbo potká s Glumem, který změní celý jeho život.

hobit1

Stejně jako Pán prstenů i Hobit se na natáčel na Novém Zélandu. Zdroj: thehobbit.com

První klapka padla loni 21. března, první jarní den. Točilo se 266 dní, herci byli často na placce i dvanáct hodin. Natáčelo se na různých místech Nového Zélandu a ve wellingtonských ateliérech.

Hlavní roli Bilba Pytlíka ztvárnil Martin Freeman, kterého můžete znát z filmů Láska nebeská, Stopařův průvodce po Galaxii nebo ze seriálu Kancl. Tvůrcům trvalo dlouho, než roli obsadili, mezi kandidáty byli například i Daniel Radcliffe, James McAvoy nebo David Tennant.

Premiéra druhého dílu s podtitulem Šmakovo osamění (The Desolation of Smaug) je plánována na 13. prosince 2013 a celou trilogie zakončí 18. července 2014 část s názvem Cesta tam a zase zpátky (The There And Back Again).

Podívejte se na trailer!

Špatně použitý shortcode!
Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentář