Všichni jsou už…v Dánsku!

V obraze / 5.3.2013

 A co víc?! Studijně!

Abyste věděli, jsem trochu naštvaná. Chodím do školy, kde nás je na oboru spousta a najít si větší kamarádku není úplně jednoduché. A když už si ji najdete, tak co ona udělá? Chytne příležitost za pačesy a hurá na Erasmus! Do Dánska!

Takže vám nezbývá nic jiného, než potlačit závist a smířit se s tím, že jste prostě pecivál, který bez přítele, nebo v mém případě už dokonce bez manžela, nevytáhne paty z republiky více než na týden. Během posledního semestru, kdy ještě máte čas si popovídat, vás závist začne opouštět, protože zjistíte, že kamarádka není vůbec v náladě á la hurá, jedu do Dánska, ale spíš á la pomoc, kolik toho ještě musím do odjezdu vyřídit, pořídit, založit, odevzdat a podepsat.

Takže si ulevíte, že jste se nenechali unést, protože vážně nejste ten typ, který by to zvládl a v klidu si pochutnáváte na svíčkové s vědomím, že to není na pět měsíců naposledy. Jenže pak přijde ten čas, kdy se jdete rozloučit, dáte si poslední pivo a bavíte se. Domluvíte se, že se nebudete loučit, protože by vám bylo smutno, ale pak vám stejně je. A hodně!

A pak celí smutní navíc zjistíte, že vám do Dánska odjíždí i jedna redaktorka. Už to začíná být trochu divné, ne? Co na tom Dánsku všichni mají? Dřív všichni jezdili do Anglie a i to jsem nechápala (déšť, suchý humor, déšť, složité metro a hlavně déšť) a teď Dánsko?!

A protože mě zajímá, co na tom Dánsku všichni mají, rozhodli jsme se pro vás připravit seriál. Těšte se tedy na zážitky redaktorky Jany z Erasmu v Dánsku! Doufám, že nám i mimo jiné prozradí, jestli platí úsloví „pije jako Dán“.

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář