10 tipů pro spokojenější dny

Osobní rozvoj / 1.12.2015

Venku je sychravo, události ve světě také nejsou radostné a blíží se svátky stresu, Vánoce. Nenechte si ničím zkazit náladu a žijte každý svůj den naplno. Tak jako by to byl váš poslední den.

1. Jaké si uděláš ráno, takový máš den

Pokuste se vstát o pár minut dříve, abyste si mohli udělat pěkné ráno. Žádný shon, na všechno budete mít čas. Udělejte si dobrou snídani, protože ta je základem dne. Nabijete se tak energií a budete moct fungovat naplno.

2. Úsměv dělá divy

Než vyrazíte z domu, usmějte se na sebe do zrcadla. To, že zapojíte svaly, které vykouzlí úsměv na tváři, má samo o sobě zázračné účinky a zvedne vám to zaručeně náladu. Když budete mít špatnou náladu, vzpomeňte si na to a usmějte se. Uvidíte, že s úsměvem nejde být mrzutý.

10_tipu_pro_spokojenejsi_dny

autor: Petra Tabarová

3. Nevysvětluj své postoje a chování

Z vlastní zkušenosti mám ověřeno, že je lepší nic nevysvětlovat. Lidé nerozumí tomu, co cítíte, a pokud se vás někdo na vysvětlení sám nezeptá, nemá snahu vás pochopit a můžete si tak sami zadělat na nepříjemnou situaci.

4. Chovej se k ostatním tak, jak bys chtěl, aby se oni chovali k tobě

Pokud budete mít na mysli toto jednoduché pravidlo, nemůžete pak litovat svých činů, protože budete vědět, že stejné chování od ostatních by vás potěšilo.

5. Nemluv o druhých lidech

Je zbytečné se zabývat ostatními, pokud nechcete, aby se oni zabývali vámi. Každý má svůj život a je zbytečné plýtvat energií, starat se o to, co kdo proč dělá tak a ne jinak.

10_tipu_pro_spokojenejsi_dny_2

autor: Petra Tabarová

6. Zkoumej své myšlenky

Myslete jen na to, co chcete. Pokud něco nechcete, nebo z toho máte strach, nevěnujte tomu energii. To, čemu se věnujete, vám zanedlouho přinese plody.

7. Každý den je tu něco, z čeho můžeš být šťastný

Uvědomujte si více, že můžete mít radost z maličkostí. Každý den si najděte něco, z čeho se můžete radovat – třeba západ slunce. Podívejte se někdy na západ slunce a nádhernou scenerii, kterou vykouzlí na obloze. To jsou pro mě okamžiky, kdy si řeknu, jak nicotné jsou moje starosti, když žiju na světě, kde každý den můžu pozorovat takovou nádheru. Byla by velká škoda věnovat svou pozornost jen věcem, které nemáte a jste z toho smutní.

8. Nenechávej se vtáhnout do konfliktů, které se tě netýkají

Znáte to – někdo ve vašem okolí se hádá a vy mu chcete poradit. Nebo za vámi dotyčný/á dojde, chce si postěžovat a poradit. Ve skutečnosti ten člověk chce část svých problému hodit na vás. Ani si to sám neuvědomuje, ale dělá to s tím úmyslem. Raději se proto zdržte komentářů a myslete si své. V mnoha případech je vaše rada stejně k ničemu, protože je to váš pohled na věc. Neplýtvejte energií.

sunset, slunce, západ slunce

Autor: Petra Tabarová

9. Neomlouvej se za své potřeby a sny

Pokud toužíte něco dělat, dělejte to. Neohlížejte se na ostatní, protože je to váš život, který vám nikdo nikdy nevrátí. Budete to potom vy, kdo bude na sklonku litovat, že něco neudělal. Lidé v závěru života nelitují toho, co udělali, ale toho, co neudělali.

10. Vytvoř si svá vlastní pravidla

Protože jsme každý jiný a každý se na svět díváme svýma očima, je na vás, abyste si přidali své vlastní pravidlo, které vám v tomto výčtu chybí.

Zdroj perexové fotogafie: Generace 21, autor: Petra Tabarová

Petra Tabarová

Petra Tabarová

Baví mě psaní, potřebuju pořád získávat nové informace, baví mě je šířit dál a mojí vášní je vše okolo osobního rozvoje a naší duchovní stránky. Věřím tomu, že jaké si to uděláš, takové to máš.

Zanechte komentář