Ohlédnutí za MS v biatlonu 2013

Sport / 18.2.2013

Velkolepá sportovní událost je u konce. Můžeme být na naše sportovce a organizátory pyšní?

Do mezinárodních sportovních dějin se nově zapsal také 7. – 17. únor 2013 v Novém Městě na Moravě. Deset dní plných skvělých běžeckých výkonů, přesných mušek a především napínavé sportovní podívané přilákalo biatlonové nadšence ze všech koutů světa. A kolik jich vlastně dohromady bylo? Neuvěřitelných 201 500! IBU World Championship 2013 se dočkal také uznání od prezidenta Mezinárodní biatlonové unie, Anderse Besseberga.

Největší zájem byl o štafety

Podle oficiálních stránek Českého svazu biatlonu hostila Vysočina Arena nejvíce fanoušků ve čtvrtek 7. února, kdy úspěšně startoval český smíšený tým, a také během posledních tří dnů celého mistrovství. Program totiž opět patřil divácky atraktivním štafetám a dále závodům s hromadným startem. Počet návštěvníků se v těchto dnech vyšplhal na rekordních 27 000 a na tribunách to bylo opravdu znát!

Tribuna

Na tribunách se sešli především evropští fanoušci biatlonu. Zdroj: Biathlon NMNM

Nejmenší příliv diváků zaznamenali organizátoři ve středu 13. února. Na individuální závod žen, ve kterém figurovaly hned čtyři české biatlonistky, se přišlo podívat 17 000 lidí. Nechyběla ani strhující atmosféra a záplava vlajek většiny zúčastněných národů.

Český tým:

Muži: Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Zdeněk Vítek. Trenér: Ondřej Rybář.

Ženy: Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Barbora Tomešová, Jitka Landová. Trenér: Jindřich Šikola.

Týmová práce českého týmu si zasloužila medaili

O nejlepší české umístění se postarala čtveřice vynikajících biatlonistů ve složení Vítková, Soukalová, Soukup a Moravec. Ve smíšených štafetách obsadila úžasné třetí místo a sen našeho reprezentačního týmu se za skandování nadšených diváků stal skutečností. Podle slov Ondřeje Moravce má tato těžce vybojovaná bronzová medaile stejnou hodnotu jako zlato. Český tým nestačil pouze na největší favority celého šampionátu, NorskoFrancii.

Bramborový Ondra

Ani nejrychlejší běžecký čas vytrvalostního závodu nestačil Ondřeji Moravcovi na medailovou pozici. Na čtvrté místo ho odsunul americký biatlonista Tim Burke, když se v poslední střelbě dopustil pouze jedné chyby.

Vysočina Arena se stala centrem světového biatlonu. Zdroj: Biathlon NMNM

Vysočina Arena se stala centrem světového biatlonu. Zdroj: Biathlon NMNM

Skvělé umístění v tomto závodu umožnilo Ondřejovi startovat také v posledním souboji o vzácný kov, který proběhl v neděli 17. února. V konkurenci třiceti špičkových biatlonistů si opět vydřel bramborovou medaili, na kterou však může být opravdu pyšný, neboť s hromadnými starty nemá příliš velké zkušenosti.

Zpívající biatlonistka

Gabriela Soukalová je nejen krásnou a úspěšnou sportovkyní, ale také talentovanou zpěvačkou! Návštěvníci se o tom mohli přesvědčit poslední den šampionátu a mohlo za to právě bronzové umístění smíšené čtveřice. Gabriela Soukalová totiž divákům slíbila, že když vyhraje medaili, zazpívá.

Jak se s tímto slibem Gábina vypořádala? Zhodnoťte její pěvecký výkon sami!

Zdroj fotografií: Biathlon NMNM

Aneta Zachová

Aneta Zachová

Studuji žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, ráda se učím cizí jazyky a cestuji. Již od dětství hraji volejbal, jezdím na koních a s radostí opečovávám všechna zvířata, která se mi dostanou pod ruku. Můj život je hektický, krásný a šťastný. Snad je to tím, že jsem blázen.. :-)

Zanechte komentář