Když ženy dělají nový cirkus

Divadlo Kultura / 22.2.2013

Blíží se festival nového cirkusu s názvem Fun Fatale. Jeho zvláštnost? Vystupují v něm pouze ryze ženské soubory.

Na konci měsíce se do pražského klubu Mlejn vrací druhý ročník ženského novocirkusového festivalu Fun Fatale. Kromě akrobatických představení nabídne i tři workshopy vedené zahraničními profesionály – chůzi po laně, švihadlo a párovou akrobacii.

Fotografie z loňského prvního ročníku.

Fotografie z loňského prvního ročníku. Zdroj: mlejn.cz

Nový cirkus je druh divadla, jež kombinuje několik složek umění (tzv. cross-over).  Jeho nejdůležitější součástí je artistika. Využívá nových technologií, např. motorových navijáků přizpůsobených na člověka v pohybu. Při inscenacích dochází ke komunikaci umělce, interpreta, a diváka.

„Ženy létající ve vzduchu, ženy houpající se na šále, ženy visící na kruhu i hrazdě, ale občas i ženy chodící a tančící na zemi. Zkrátka ženy na sto novocirkusových způsobů,“ zve na Fun Fatale své příznivce na zajímavou podívanou.

Program

čtvrtek 28. 2.

  • Vintage! Women! Variete! (DE)

pátek 1. 3.

  • „Tři v jednom“ – Sputnik Productions: Zenith am/fm (DNK)
  • UnA ViA contemporary circus company: Leave it (IT)
  • Pepper Choc Duo: Energy in Harmony (IT)

sobota 2.3.

  • Cirkus Tety: Bedřich (CZ)
  • Collectif and then…: Damico Waters Circus (CH, GB)
  • Open-Stage Show

neděle 3. 3.

  • Mikroskop op (CZE): V peřinách nad Mlejnem
  • „Dva v jednom“ – Kajsa Bohlin (SWE): Reality’s Neighbour
  • Amanitas fire theatre: KO. MIX.X1

Festival představí program nabitý představeními tuzemských i zahraničních akrobatek. Hned první den po zahájení se diváci mohou těšit na vystoupení německé Jany Korb, která nás se svými spoluakrobatkami zavede do dob prvních akrobatek ve Vintage! Women! Variete!.

Originální show se zavázalo připravit Pepper-Choc Duo. Na jevišti se pokusí soustředit velké množství energie a vytvořit tak harmonii. Jestli se jim to povede, můžete sami zjistit ve vystoupení s názvem Energy in Harmony.

Z českých souborů nás čekají TeTy. Premiérově uvedou představení Bedřich, které má být akrobatickým soubojem o vyvoleného dvou neústupných dam.

Pokud chcete spíše zabavit neposedné ratolesti, vezměte je na české autorské představení V peřinách nad Mlejnem, které slibuje magický pohádkový příběh o přátelství odehrávající se na velké vysněné posteli.

Specialitou letošního festivalu bude sobotní open-stage show, na níž se předvedou akrobati ve svých samostatných číslech. K vidění bude hand to hand číslo britského tria Mimbre, vystoupení na visuté hrazdě Cirkusu MlejnLucie N´Duhirahe na chinese pole a další soubory.

Festival Fun Fatale

28. 2. – 3. 3. 2013

KD Mlejn, Praha 5 – Stodůlky

účinkují: Cirkus Mlejn, Vintage! Women! Variete! (DE), Mimbre (GB), UnA ViA Company (IT), Pepper-Choc Duo, Collectif and then… (GB), Cirkus TeTy (CZ) a Microscop op (CZ)

cena: od 100-300 Kč, permanentka na všechny dny 600 Kč

www.funfatale.cz / www.mlejn.cz

Zdroj perexové fotografie: www.mlejn.cz

Kristina Roháčková

Kristina Roháčková

Rodiče ze mě chtěli vrcholového sportovce, a tak se ze mě stal novinář. Dubluju mezi kulturou a obecnou všehochutí, nejblíže mám ale k filmu.

Zanechte komentář