Movie43

Nechutnosti v podání hollywoodských hvězd

Film / 11.3.2013

První myšlenka po zhlédnutí Movie 43? Co to proboha bylo za film?!

Movie 43 / Mládeži nepřístupno

Komedie

USA 2013

Režie: Steven Brill, Peter Farrelly, Will Graham, Steve Carr, Griffin Dunne, James Duffy, Jonathan Van Tulleken, Elizabeth Banks, Patrik Forsberg, Brett Ratner, Rusty Cundieff, James Gunn

Hrají: Emma Stone, Chloë Grace Moretz, Naomi Watts, Kate Winslet, Anna Faris, Hugh Jackman, Richard Gere, Uma Thurman, Seann William Scott, Johnny Knoxville, Halle Berry
a další.

Největší hollywoodské hvězdy se sešly v sérii naprosto šílených povídek, které právě přicházejí do kin pod názvem Mládeži nepřístupno. Český název je přesný, tento film opravdu není vhodný jak pro mládež, tak pro lidi se slabým žaludkem a beze smyslu pro černý humor.

V kostce

Celý film je spojen pouze tím, že dvojice teenagerů se snaží na internetu najít nejnechutnější video všech dob. Procházejí tak různé webové stránky a jejich úlovky pak tvoří několik epizod filmu. Těch je celkem 14, každá většinou od jiného režiséra a scénáristy.

Jak například dopadne rande Kate Winslet a Hugh Jackmana, který má na bradě varlata? A jaký zásnubní dárek je pro Annu Faris ten nejlepší? A jaký naprosto nejtrapnější moment může doprovázet první menstruaci?

Díky výběru skvělých herců je ještě více vidět, jak epizody ztrácejí jakoukoliv hlubší pointu. Když divák na plátně vidí známého herce, ze zvyku čeká od filmu více než jen krátkou povídku bez většího smyslu. U některých scének budete mít jen otevřenou pusu a po skončení nebudete chápat, co jste to právě probůh viděli. Například když J. Knoxville přinese jako narozeninový dárek S. W. Scottovi irského trpaslíka v podaní Gerarda Butlera.

Movie 43, Gerard Butler

Gerard Butler jako irský trpaslík! Zdroj: bestmovie.it

Největším šokem nejsou ani tak nechutné scény jako spíše to, že takové chování na plátně vidíme v provedení nejznámějších hvězd dnešní doby. Scénky se navíc odehrávají střídavě dole a střídavě nahoře. U některých mě smíchy bolelo břicho, jiné mě nechávaly naprosto chladnou. Například když Kieran Culkin vyznává opravdu velmi zvláštním způsobem Emmě Stone lásku. Čekala jsem celou dobu s napětím, kdy přijde něco vtipného, nějaká pointa toho všeho, ale ničeho takového jsem se nedočkala.

Závěrem

Není ani trochu překvapením, že na tomto filmu si kritikové opravdu smlsli. Například Peter Howell z Toronto Star řekl k Movie 43: „Biggest waste of talent in cinema history!“ (Největší mrhání talentem v historii kinematografie!)

Já jsem z kina odcházela opravdu v rozpacích. Opravdu nechápu, jak v něčem tak nechutném a absurdním mohla hrát taková spousta výborných herců. Nicméně už teď od puberťáků slýchávám hlášky z tohoto filmu, takže si myslím, že svého tak trochu dosáhl. Pokud se na tento film chystáte, určitě si nekupujte popcorn či jiné pochutiny, opravdu by vám nemusely udělat nejlépe.

Pokud se chcete o filmu Mládeži nepřístupno dozvědět více, doporučuji si prohlédnout stránku whatismovie43.com.

Premiéra v ČR:                                24.1.2013
Hodnocení csfd.cz k 3.3.2013:        47%

 

Zdroj perexové fotografie: homefilms.es
Zdroj videa: youtube.com

Diana Hrdličková

Diana Hrdličková

"Není čas ztrácet čas, protože nežiješ ale umíráš."

Zanechte komentář