Musíme si pomáhat

Osobní rozvoj / 20.10.2015

Spousta lidí se už pomalu začíná připravovat na důchod“. Nepracuje na sobě a vůbec se nesnaží pomáhat druhým. Svůj čas věnuje jen určité životní oblasti a o další dění kolem sebe už se moc nezajímá.

Jsou rádi, že se večer podívají na televizní noviny, kde jim naservírují pravidelnou dávku katastrof, vražd, politických prohřešků a tahanic a usínají znepokojeni obavami o svůj pohodový život.

Generace narozená v roce s dvojkou na začátku má informační výhodu v tom, že tráví od útlého dětství tolik času na internetu, že si umí najít i věci, které pro ni vlastně ani nejsou moc zajímavé.

Naše babičky nechápou, jak mocná zbraň internet je, ale generace 21. století  si toho je dobře vědoma a  umí ji velmi dobře využívat. Někteří dokonce tak, že už mají na kontě víc peněz, než jste vydělali vy několikaletou poctivou prací.

Ne, nejsou to zloději nebo děti zbohatlíků. Jsou to děti, které se chytly příležitosti, kterou internet nabízí, a to každému svému uživateli bez výjimky. Jen si nesmíte myslet, že ta příležitost za vámi dojde a bude vás tahat z gauče na nohy. K tomu vám dá návod Jak na to a přiloží ještě mapu, kdybyste se náhodou ztratili. Ne! Té příležitosti se musí každý chopit sám.

Každý občas potřebuje pomoc druhých. Zdroj: foter, Les Haines

Každý občas potřebuje pomoc druhých. Zdroj: foter.com, autor: Les Haines

Chceš-li mít něco, co jsi nikdy neměl, musíš udělat něco, co jsi nikdy neudělal

Možná bychom si měli všichni uvědomit, že bohatí lidé, kterým často závidíme,jsou právě těmi, kteří se nebáli udělat první krok. Chtěli jít za svým snem, chtěli dělat něco, co je baví. Když člověk dělá to, co ho baví, nemůže udělat chybu, protože se vždy snaží tu věc udělat nejlépe, jak umí.

Takových lidí je třeba si vážit a podat jim pomocnou ruku ve chvíli, kdy ji potřebují. Představte si, že si každý řekne ono to nějak dopadne nebo on se nějaký sponzor najde nebo žemu někdo pomůže. Co budete dělat, až si uvědomíte, že vy teď potřebujete pomoct a není nikdo, kdo by vám jí nabídl?

Třeba se vám to může zdát pitomé, ale já se snažím pomáhat. Pošlu třeba jen nižší částku, ale pokud cítím, že chci pomoct, tak proč to neudělat, když můžu. Sice jsou to maličkosti, ale když se takových maličkostí sejde víc, přispějete svým dílem do skládačky k tomu, aby se měl někdo lépe a udělá to dobře vaší karmě i egu.

Podívejte se třeba na crowdfundingové portály, kde můžete přispět na projekty, jejichž zakladatelé se toho nebáli a zkusili něco rozjet. Možná vás inspirují a vy sami pak budete potřebovat pro svůj projekt pomocnou ruku.

V Čechách funguje hlavně HitHit.cz, StartovačNakopni.mě, ale v zahraničí je toho spousta. Nejznámější je třeba KickStarter, kde můžete požádat o pomoc se svým projektem i vy.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, autor: Matthias Ripp

Petra Tabarová

Petra Tabarová

Baví mě psaní, potřebuju pořád získávat nové informace, baví mě je šířit dál a mojí vášní je vše okolo osobního rozvoje a naší duchovní stránky. Věřím tomu, že jaké si to uděláš, takové to máš.

Zanechte komentář