Žijte přítomností

Osobní rozvoj / 23.10.2015

Snažte se soustředit na přítomnost. Pokud se budete příliš zaobírat minulostí nebo naopak tím, co bude dál, uniknou vám mnohem podstatnější věci.

Lidé, kteří se nesoustředí na budoucnost, mohou být často označováni jako flákači, u kterých se nepředpokládá, že něco dokážou. Přitom to může být úplně naopak. To, že někdo nemluví o budoucnosti, ještě neznamená, že mu je lhostejná. Někdy je lepší počkat si na to, co přijde neplánovaně.

Budoucnost si dělá, co chce

Naplánovat si můžete spoustu věcí, ale osud může snadno pokazit plány. Přijde náhlá nemoc nebo nečekaná událost a vše je jinak. Teprve potom zjistíte, jak drahocenná je přítomnost a budete si jí vážit. Proto je lepší budoucnost příliš neřešit. Zbytečně potom budete zklamaní.

Čas už nevrátíte

Co bylo, to bylo. Nepitvejte se v tom, co jste měli udělat jinak. Už to nezměníte. Maximálně se můžete ze svých chyb ponaučit a snažit se nedělat stejné přešlapy znovu. I tak se může stát, že některé chyby uděláte ještě několikrát za život. Chybovat je lidské. Z každé špatné zkušenosti si odneste i to dobré.

zijte_pritomnosti

Užívejte si přítomný okamžik.

Myslete na to, že dnešní den je jedinečný. Nikdy už nezažijete stejné věci jako dnes. Užívejte si přítomný okamžik. Právě teď po dočtení tohoto článku se můžete setkat s osudovým člověkem, který změní váš život. Nebo vám někdo zavolá a nabídne vám práci, která změní váš život.

Neříkám, že byste vůbec neměli řešit svou budoucnost. To by byl nesmysl. Spíše se snažte plánovat jenom důležité věci, které se odehrají v blízké budoucnosti a které mají nějaký dlouhodobý cíl.

Vím, že to není jednoduché. Trvá nějakou dobu, než se to naučíte. Někteří se to nenaučí za celý život. Ale pokud to dokážete, ulehčíte si spoustu věcí.

Zdroj všech fotografií: pexels.com

Patrik Kozlík

Patrik Kozlík

Jsem studentem žurnalistiky. Mezi moje nejhlavnější koníčky patří sport, čtení, psaní a technologie. Řídím se heslem: Dělej co tě baví a budeš nejšťastnější člověk.

Zanechte komentář