Radujte se z maličkostí

Osobní rozvoj / 15.10.2015

Můj oblíbený citát zní: „Štěstí je mozaika složená z nepatrných malých radostí.“ Bohužel si to mnoho z nás neuvědomuje. Pojďte to změnit.

Nebuďte pesimisté

Většina z nás si neustále na něco stěžuje a přitom bychom se mohli věnovat mnohem důležitějším věcem. Mezi hlavními tématy, která nás všechny v současnosti zaměstnávají, je uprchlická krize, politická situace u nás, ale i v celé Evropě, tunel Blanka, Norský systém na ochranu dětí a samozřejmě počasí. S počasím jsme zpravidla nespokojení. Když jsou velká vedra a teploty přesahují 30 stupňů, tak nám to vadí a modlíme se, ať to „utrpení“ skončí. Přijde ochlazení a s ním i déšť – zase je všechno špatně. Vždyť je zima a pořád prší, tohle se přeci nedá vydržet. Už aby bylo léto.

man-person-people-emotions

Radujte se a smějte se. Úsměv totiž sluší každému.

Všichni nadáváme na Česko a tvrdíme, že patříme mezi nejhorší státy. Nejraději bychom se odstěhovali za lepším. Jenomže nikdo si neuvědomujeme, že na světě žije velké množství lidí, kteří by byli nesmírně rádi, kdyby mohli žít v takových podmínkách, ve kterých žijeme my. Nežijeme ve válce, netrápí nás přírodní katastrofy, máme dostatek všeho potřebného. Buďme za to rádi.

Každý má jiné priority

Většina z nás bere všechny základní věci jako samozřejmost. Nehodnotíme svůj život podle základních potřeb, ale podle toho, kolik máme majetku nebo podle našeho kariérního postavení. Přitom na těchto věcech až tak nezáleží. Člověk, který bydlí v pronájmu a je rád, že vystačí s penězi, může být šťastnější než bohatý podnikatel. Je šťastnější, protože žije kvalitnější duševní život a raduje se z maličkostí.

Važte si toho, co máte

To, že ráno otevřete oči a můžete se podívat z okna, není samozřejmost. To, že můžete vstát z postele a chodit, není pravidlem. Jsou lidé, kteří by za to dali cokoliv. Usmějte se, když vychází slunce. Radujte se z toho, že vidíte v parku běhat veverku. Pokud se na vás někdo usměje, odpovězte mu ještě větším úsměvem. Radujte se z každé maličkosti a zapomeňte na negativní věci. Každý člověk může být šťastný, stačí jenom chtít.

Zdroj všech fotografií: pexels.com

Patrik Kozlík

Patrik Kozlík

Jsem studentem žurnalistiky. Mezi moje nejhlavnější koníčky patří sport, čtení, psaní a technologie. Řídím se heslem: Dělej co tě baví a budeš nejšťastnější člověk.

Zanechte komentářVaše názory

  • Martina

    „Když se ráno probudíte, zamyslete se nad tím, jaké je to privilegium žít, dýchat, myslet, užívat si, milovat.“
    Marcus Aurelius