konference leadership brno, grow job institute, dita stejskalová, vedení lidí, personalistika, osobní rozvoj, jak na kariéru

Inspirace i zábava – to byla konference Leadership Brno

Osobní rozvoj / 30.9.2015

Autor:

Jak vést lidi, vzkřísit mrtvou firmu a předávat vizi – to vše nabídla konference Leadership v podání řečníků s bohatými zkušenostmi.

Pro všechny, kteří mají chuť se posouvat nejen ve vedení lidí a v podnikání, proběhl 17. září v Mahenově divadle v Brně už 3. ročník konference Leadership. Přes pět set návštěvníků mělo možnost nasát inspiraci od osmi inspirativních řečníků. Mezi nejoblíbenější se zařadili například Jiří Hlavatý, generální ředitel firmy Juta a.s. a držitel ocenění Podnikatel roku 2013, stejně jako Dita Stejskalová, spoluzakladatelka Ogilvy Public Relations. O přínosu takto zkušených matadorů nebylo pochyb.

Příběhy plné inspirace

Program byl rozdělený do dvou bloků, v každém z nich vystoupili čtyři řečníci. Díky tomu se nemohlo stát, že by posluchači byli přehlceni, a jejich pozornost byla stále na vysoké úrovni. Aby také ne – příběh pana Hlavatého o tom, jak krachující firmu dotáhl až k expanzi do 64 zemí světa, byl úchvatný. Dozvědět jste se mohli, jak úspěšní podnikatelé a manažeři vybírají členy do svých týmů, jak může nedostatek komunikace přivést firmu ke krachu či jak implementovat firemní vizi v praxi na zaměstnance. Každý z řečníků měl co předat a bylo na každém, čím se nechá inspirovat.

konference leadership brno, grow job institute, dita stejskalová, vedení lidí, personalistika, osobní rozvoj, jak na kariéru

Prezentace byly svěží a dokazovaly zkušenosti speakrů.

Networ nebo king?

O přestávce a po skončení bloku prezentací nabízel večer úžasné možnosti networkingu. Měli jste tak jedinečnou příležitost seznámit se se zajímavými lidmi z různých oborů podnikání. Vizitky měnily majitele rychlostí světla a u sklenky vína hovor jen kvetl. Nutno vyzdvihnout organizaci celé akce. Catering byl na velmi slušné úrovni a i přes značnou návštěvnost akce běželo vše hladce. O zábavu se postaraly kulturní vsuvky v podobě tanečního vystoupení a (d)uši pohladily táhlé tóny saxofonu.

Velké plus měla připravená networkingová hra, která usnadňovala seznamovaní. Je vidět, že organizátoři mysleli na všechno a starali se o to, aby se nikdo ze zúčastněných ani chvilku nenudil.

konference leadership brno, grow job institute, dita stejskalová, vedení lidí, personalistika, osobní rozvoj, jak na kariéru

Dita Stejskalová byla k zastižení i během přestávky. Moc milá dáma.

Jde ještě něco zlepšit?

Akce byla rozhodně vydařená. Znamená to, že by nemohla být lepší? Neznamená. Poněkud nepatřičně působilo, že tři z osmi řečníků byli z GrowJob institutu, který celou konferenci organizoval. Myslím, že víc lídrů ze širšího pole podnikání by konferenci prospělo. Díky zařazení všech tří řečníků z GrowJob institutu do druhé poloviny večera působila tato část jako jedna velká reklama na zmíněnou společnost. Informace se místy duplikovaly a namísto umocnění efektu se dostavil spíš pocit „tohle už znám“.

konference leadership brno, grow job institute, dita stejskalová, vedení lidí, personalistika, osobní rozvoj, jak na kariéru

Divadlo bylo zaplněné – na konferenci zbyla pouhá čtyři volná místa.

Vyrazit na Leadership 2016?

Možná už teď uvažujete o konferenci Leadership 2016. V plánu jsou hned dvě – jedna v Praze a jedna v Brně. Pokud patříte k lidem, kteří jsou otevření novým věcem a chcete se posunout nejen v práci, ale i na osobní rovině, jděte do toho. Leadership je konference, která má co nabídnout, a přidáme-li networking, ke kterému se jinak nedostanete, patří rozhodně mezi akce, které nesmíte minout.

Zdroj všech fotografií: Jan Markel / Generace 21

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář