Jak se ve vážném vztahu nezbláznit z dělby práce

Osobní rozvoj / 26.11.2012

Pokud nechcete doma shnít, musíte to začít řešit.

Žijete spolu ve svém malém bytečku, těšíte se ze začátku společného života, ale tu radost kalí hádky a počínající zápach? Nádobí se samo neumyje a košile se samy nevyžehlí. Pokud nemáte to štěstí (či nervy), aby vám chodila uklízet služebná nebo tchyně, je nutné nastavit určitá pravidla.

Existují páry alfa samce a dokonalé hospodyňky, tito jedinci mohou přestat číst. Pro vás, kteří trváte na spravedlivém rozdělení domácích povinností, máme následující rady:

1. Všechno řešte v klidu

Uklízení je samo o sobě dost traumatizující, nedramatizujte to tedy víc, než je nutné. Otevřete si víno a v klidu mluvte.

spokojený pár

Domluvte se, co kdo udělá. Zůstane vám čas pro sebe. Zdroj: photl.com

2. Udělejte si seznam povinností

Máte dvě koupelny, kočku nebo vinný sklípek? Na nic nezapomeňte. Pokud budete vědět, kolik položek musíte zvládnout, snáze se vám rozdělí.

3. Upřímně si řekněte, které práce máte rádi, které snesete a z čeho se vám zvedá žaludek

Příklad ze života: Nesnáším drobky plavající ve dřezu, proto nemyju nádobí. Přítel se štítí mytí záchodu.

4. Spravedlivě si práci rozdělte

Spravedlivě nemusí znamenat fifty fifty. Pokud například váš protějšek vydělává, platí nájem a energie a vy přispíváte jen na jídlo pro rybičku, měli byste mu to vynahradit úkolem navíc.

pár

Pomáhejte si navzájem. Zdroj: photl.com

5. Důvěřuj, ale prověřuj

Stanovte si datum, do kterého má být hotovo. Někdo uklízí raději vše v jeden den (aby to bylo z krku), druhý preferuje udělat každý den něco (aby se nepředřel).  Dodržením tohoto bodu se vyhnete výčitkám „proč ještě není vynesený koš“ a odpovědím „vždyť to udělám až zítra“.

6. Domluvte si sankce

Zní to tvrdě, ale kdo by dodržoval zákony, pokud by v nich nebyly uvedeny postihy za jejich překročení? Pořiďte si kasičku, za každý nesplněný úkol do ní dejte 5/10/20/100 Kč. Sice je to jen symbolické, ale i to stačí k uvědomění si chyby. Za ušetřené peníze si pak můžete zajít na zmrzlinu.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Agata Hauerová

Agata Hauerová

To, co v životě sníš, vypiješ, přečteš a přefikneš, to už ti nikdo nikdy nevezme.

Zanechte komentář