svaty valentyn, laska, srdce

Na svatého Valentýna s nůžkami a lepidlem

Design / 12.2.2013

Možná tento svátek neslavíte a divíte se těm, kteří ano. Zapomeňte na předsudky a udělejte i vy něco z lásky. Máme 3 tipy, které potěší!

Přejatý Svátek svatého Valentýna mnoho lidí přijímá s určitým despektem a ignoruje ho. Padají tu věty jako: „Svou lásku vyjadřuji po celý rok,“ či: „Nepotřebuju nějaký americký svátek, abych koupil ženě květiny / abych udělala muži dobrou večeři.“ No jistě, lásku vyjadřujeme své drahé půlce celoročně záplavou růží i hovězích steaků, s úsměvem na rtech a rtěnkou na límečcích. Nač se tedy odvolávat na čtrnáctý únor?

Jsou lidé, kteří si důvod k oslavě vždycky najdou. Den čokolády si osladí pořádnou tabulkou té milované a při Mezinárodním dni bez aut vytáhnout koloběžku a jedou si to po kočičích hlavách. Věční optimisté! Proč tedy zavrhovat Den svatého Valentýna a nevlepit té nejmilejší osobě velkou pusu? Anebo neupéct kamarádkám sušenky ve tvaru srdíčka? Jen proto, že máme první máj, neznamená, že nemůžeme lásku, tu mocnou čarodějku, oslavit nadvakrát. Zkuste nad tím uvažovat!

Pokud jste duší malé dítě, máme pro vás tři zábavné nápady, kterými potěšíte nejen vaši polovičku, ale klidně také kamarádku či babičku. Radost budou mít všichni velkou!

1. Sladká srdeční záležitost

Srdíčka, která ukrývají překvapení. Kromě čokolády do něj můžete dát třeba i kupón na osobní masáž!zdroj: inmyownstyle.com

Srdíčka, která ukrývají překvapení. Kromě čokolády do něj můžete dát třeba i kupón na osobní masáž!
zdroj: inmyownstyle.com

Kdo by odolal sladkému pokušení! Sáhněte po tomto nápadu, máte-li kolem sebe mlsouny, stoprocentně je to potěší a ještě, než vysypou obsah srdíčka do pusy, nají se i očima.

Připravte si:

 • obyčejný papír na šablonu a tužku
 • pevnější balicí papír s tím správným vzorem
 • nůžky
 • jehlu a nit
 • sladkosti – ideálně lentilky

Postup:

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit souměrnou šablonu, je přehnout papír napůl a vystřihnout z něj polovinu srdce. Jakmile budete mít hotovo, přiložte šablonu na balicí papír, dvakrát obkreslete a vystřihněte. V další fázi budete potřebovat sešít obě části srdce k sobě. Použít můžete šicí stroj nebo jednoduché základy z hodiny šití. My jsme pro druhou možnost! Při zašívání nezapomeňte na otvor, díky kterému naplníte srdíčko bonbóny či lentilkami. Jakmile bude plné sladkostí, zašijte i zbylou část srdce a darujte těm, kteří si to zaslouží!

Inspiraci jsme získali na webu In my own style. Najdete tam i podrobný návod.

2. Do té správné knihy

origami, srdce, valentýn

Záložka ve tvaru srdce se nehodí jen do románků!
zdroj: cuorhome.net

Máte-li kolem sebe takové nadšence jako my v literární sekci, zavděčíte se jim praktickým dárkem, záložkou do knihy! Díky ní se své milované osobě připomenete  pokaždé, když na knihu sáhne!

TIP NAVÍC: Chcete-li se skutečný blýsknout, pořiďte darovanému i knihu s vlastním věnováním. Bude to stylové!

Připravte si:

 • čtvercový papír v sytě červené barvě (v některých obchodech s výtvarnými potřebami seženete přímo origami papíry)
 • chuť a trpělivost

Postup:

Jedna ukázka občas vydá za tisíc slov. Připravte si papír, pusťte si video a  začněte!

3. Láska za sklem

ram, obrazek, srdcíčka

Zakonzervovat lásku nelze, ale tato srdce dát pod rám klidně můžete!
zdroj: sarahandbendrix.bigcartel.com

Zrovna jste se přestěhovali a přemýšlíte, co pověsit na zeď? Kromě svých fotografií zkuste i tento nápad. Možná namítáte, že to moc valentýnské přece není, nenechte se ale zmýlit. Zamilovaný obraz vám bude připomínat, že svatého Valentýna můžete mít klidně i každý den!

Co budete potřebovat:

 • papír
 • nužky
 • hluboký rám
 • lepicí tyčinka
 • děrovačka ve tvaru srdce (seženete v papírnictví či ve výtvarných potřebách)

Postup:

Postup je triviální a věříme, že jste ho pochopili ve chvíli, co jste viděli tento nápad. V jednoduchosti je krása a nás v redakci napadlo jediné: „Jak je možné, že jsme na to nepřišli dříve?“ Pořiďte si děrovačku ve tvaru srdce, výrazně vám ušetří čas a budete mít všechny kousky dokonale stejné. Jakmile budete mít zhotoveno dostatek srdíček, některá přeložte na polovinu. Potom už je stačí nalepit na pevný papír (takový, aby rozměry seděl do rámu) – některá celá a některé jen z poloviny – a zarámovat.

Nemáte děrovačku? Složte obyčejný papír nadvakrát a na složených stranách nakreslete polovinu srdce. Pro nejpřesnější variantu udělejte malou šablonu (ve tvaru poloviny srdce) a tu obkreslujte.

Srdce, origami, papír

Složte papír a vystřihněte srdíčka!
zdroj: Silvie Trebatická, Generace 21

TIP NAVÍC: V hromadě bílých srdíček se bude jedno větší červené nádherně vyjímat. Zkuste to s ním!

Chcete se pokochat nápady, co do rámů? Inspirujte se na webu Sarah Bendrix, kde jsme tento nápad objevili!

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář