Poklady české kuchyně

Objevte skutečné poklady české kuchyně s kuchařkou Romana Vaňka!

Na talíři / 26.2.2013

Nedáte dopustit na českou kuchyni, ale s jejím vařením nemáte příliš zkušeností? Pak hledejte v knihkupectví tuto kuchařku!

Kuchařek vyjde sice každý rok celá řada, nicméně těch, které se zabývají tradiční českou kuchyní, už tolik není. A pokud chcete mezi tím málem najít skutečnou perlu s osvědčenými recepty a propracovanými postupy, podle které zvládne uvařit i začátečník, mutíte se obrnit trpělivostí. Jakmile se v listopadu 2011 objevila na pultech v českých knihkupectvích kuchařka Poklady klasické české kuchyně aneb jak to ta babička tenkrát vařila, prakticky ihned byla vyprodaná. Není se čemu divit.

Jejím autorem je Roman Vaněk, který stál u zrodu Pražského kulinářského institutu. Nečekejte rozsáhlou publikaci typu Klasická česká kuchařka od Marie J. Sandtnerové (na kterou mimo jiné nedám dopustit), ve Vaňkově kuchařce najdete na téměř 200 stranách vybrané klasiky české kuchyně. Co strana, to většinou jeden recept s fotkou jídla. Palec nahoru dávám za velmi dobře popsaný postup u každého receptu. Pokud jej přesně dodržíte, nemusíte se prakticky obávat neúspěchu. U téměř všech najdete navíc několik tipů týkajících se konkrétního jídla. A velké plus za měrné jednotky.

Pražský kulinářský institut vznikl v roce 2008. Zdokonalit zde své kulinářské umění může jak veřejnost, tak profesionálové, a to díky široké škále kurzů, vedených předními českými i zahraniční šéfkuchaři a lektory. Na své si přijdou jak milovníci vaření, tak pečení.

První kapitola je věnována polévkám. Naučit se můžete jak poctivé vývary, tak třeba výbornou bramboračku. Hodně stran je věnováno masu. Guláše, omáčky, pečená masa, ryby a mnoho dalšího. Máte raději bezmasá či sladká jídla? I vy si přijdete na své. A upéct si podle ní můžete nejen domácí housky, ale třeba i vánoční cukroví. Při prvním prolistováním kuchařky jsem znovu objevila hned několik jídel, které jsem v dětsví zbožnovala, ale tak nějak se doma přestala vařit a po osamostatnění se na ně zapomnělo úplně. Prostě zapomenuté poklady!

Sekaná.

Podle kuchařky si můžete mimo jiné upéct třeba sekanou. Její příprava je jednoduchá, nezabere příliš času a navíc je levná. O to víc vás překvapí dokonalá chuť.

Česká kuchyně je poměrně těžká a tučná. Sám pan Vaněk v úvodu kuchařky zmiňuje, že recepty jsou oproti těm „babiččiným“ upravené tak, aby byly méně kalorické, nicméně i tak se vám možná stejně jako mě bude zdát množství tuku (másla) poměrně velké. Jíst každý den tradiční česká jídla je v dnešní době prakticky nemožné, většina z nás má sedavé zaměstnání a přestože řada z nás sportuje, pokud bychom si denně dopřávali hutné omáčky nebo knedlo vepřo zelo, našemu tělu by to všeobecně příliš neprospělo. Jednou za čas to ale rozhodně neuškodí. A popravdě, kdo by si občas nedal poctivou svíčkovou s knedlíkem?

Pokud musíte dodržovat určitá výživová opatření a hlídáte si například právě obsah tuku, nezoufejte. U řady receptů je možné množství tuku částečně snížit, aniž by to nějak zásadně ovlivnilo výsledek. Stejně tak pokud to jde, můžete nahradit maso o něco libovějším. Sama jsem si množství surovin u některých receptů postupně uzpůsobila podle své chuti, ale postup u většiny jsem si opakováním naprosto osvojila a stále ho dodržuji, není důvod ho měnit, funguje dokonale.

Knedlo vepřo zelo.

Nechybí samozřejmě recept na knedlo vepřo zelo, tradiční české jídlo.

Této kuchařce prakticky není co vytknout. Vůbec by mi ale nevadilo, kdyby se v ní objevilo nějaké krátké povídání o některých surovinách, jak je vybírat a podobně (jako třeba v této kuchařce). To ale nic nemění na tom, že se hodí do každé domácnosti, která na tradiční českou kuchyni nedá dopustit. Skvěle poslouží jako dárek pro začínající kuchařky a kuchaře. Inspiraci v ní určitě najdou ale  i ti, pro které je vaření již dlouho koníčkem. Já jsem díky ní poprvé udělala třeba knedlo vepřo zelo či domácí housky. Celou řadu receptů, podle kterých jsem vařila tradiční česká jídla, jsem vyměnila právě za ty z této kuchařky.

 Rozhodně kuchařku doporučuji i vám!

Propadli jste vaření a baví vás listovat kuchařkami a objevovat stále něco nového? Další české nápadité recepty – sezónní a v modernějším pojetí najdete v kuchařce Jezte česky, rok v naší kuchyni!

Zdroj fotografií: Lucie Zikmundová, Generace21

Perexová fotografie: Silvie Trebatická, Generace21

Lucie Zikmundová

Lucie Zikmundová

Zanechte komentář