Klíč k úspěšnému životu!

Literatura / 4.12.2012

Znáte klíč k vlastnímu životu? Zkuste se tedy podívat do knihy Klíč, třeba se vám rozsvítí.

Jistě znáte Secret, knihu i film. Stále nevíte, o co jde? Myslím si, že jste o tom určitě alespoň slyšeli. Kniha Klíč je volným pokračováním Tajemství.  Podařilo se mi vás hned z kraje namotivovat ke čtení? Že ne? Tak budu pokračovat!

Nejenže Klíč má krásnou mystickou obálku, ale i obsah je velice lákavý. Pravdou je, že ne však všichni čtenáři tomu „uvěří“. Co je třeba k samotnému pochopení? Hlavně – chtít na sobě pracovat! Ano, tato kniha se řadí do skupiny tzv. Knih k osobnímu růstu a rozvoji. Dnes se všechna tato literatura řadí tzv. do nynějšího proudu pozitivního myšlení, tzv. doby New Age.

Klíč odstraňuje psychologické překážky v podvědomí, které brání v úspěchu.

                                                                                                                                                                                                  Píše se již na obálce knihy.

Hned na úvod vás jistě zcela neplánovaně rozhodí: Krédo optimisty, protože přiznejme si, kdo z nás dnes myslí pozitivně? A popravdě! A když se následně prokoušeme Poděkováním a Předmluvou, už jsme u samotného obsahu.

První část kniha začíná:Každý, kdo se vážně zabývá vědeckou prací libovolného druhu, si je vědom toho, že nad vchodem do chrámu vědy jsou napsána tato slova: Musíte mít víru.”– Max Planck, nositel Nobelovy ceny za fyziku v roce 1918. A to platí i pro vás, pokud nebudete věřit sami v sebe a návody v knihách, nepomůže vám nic. Autor uvnitř poměrně hojně popisuje události a situace ze svého vlastního života a udává je jako příklady právě čtenářům.

Žena a holubi

Žena a vztétající holubi. Zdroj: foter.com

Kniha je rozdělena do třech částí: Klíč, Metody, Zázraky. V kapitole Klíč vám je vysvětleno, jak Vesmír funguje, jaké máte asi bloky, či problémy. Proč se vám některé situace opakují a stávají v životě pořád dokola? Proč jsou lidé závislí na materiálních věcech?

Vždycky se stane ta věc, v níž opravdu věříte. Právě víra způsobí, že se to stane.

Frank Lloyd Wright

V druhé části (Metody) najdete spoustu návodů a cvičení, jak na sobě zapracovat a pohnout se konečně z místa. Například jedna očistná metoda je: Miluji tě. A jaký je princip této metody, která pochází z Havaje? Prostý, říkáte: „miluji Tě“, nejen sobě, Vesmíru, Bohu, či čemu věříte,  ale i lidem okolo. Není tím myšleno fyzické sblížení či láska se sexuálním podtextem, spíše něco v tom smyslu, mám tě rád a odpouštím ti. Čím více to říkáte, tím více vás to uzdravuje, odpouštíte. A nad popisem této metody je citát:

Jsme součtem svých zkušeností, což znamená, že jsme zatíženi minulostí. Kdybychom se pozorněji podívali na nějaký stres nebo strach, který jsme v životě prožili, zjistili bychom, že jeho příčinou byla vlastně nějaká vzpomínka.

Morrnah Simeona

Muž a žena

Zamilovaný pár. Zdroj: foter.com

A třetí část (Zázraky), hádám, vás zajímá a zaujme nejvíce. Z této části vám ale nepovím více, než že zde najdete sedmnáct způsobů, jak se emocionálně očistit, co je kurz zázraků a mnoho dalšího. Proto chcete-li se dozvědět více, knihu si kupte nebo půjčete. A nakonec ještě citát k této kapitolce:

Jestliže opravdu věříte ve vlastní Já, musíte se vyzkoušet – odvažte se předpokládat, že jste nyní bytostí, kterou toužíte být.

Neville Goddard.

Joe Vitale – Klíč, Ottovo nakladatelství, Praha, 2010, str. 192. ISBN:978-80-7360-929-0.

Zdeňka Kousalová

Zdeňka Kousalová

Ráda čtu a dělám mnoho jiných věcí, zde mám prostor o nich i psát. :o) A vy mi můžete napsat na zdenka.kousalova@generace21.cz :-D

Zanechte komentář