Nejlepší reklamy roku 2012

Design / 15.2.2013

Působí jako rušivý element, lidé je nemají rádi, jsou zbytečně překřičené. Ano, jsou to reklamy v televizích. I přesto se najdou takové, které se nám líbí.

Zeptáte-li se kohokoliv, zda má rád reklamy, odpoví „Ne“! Je to právě reklama, co přeruší nejlepší scény filmu, dokonce už i televizních zpráv. Reklamy jsou nastaveny na vyšší hlasitost, takže musíte okamžitě televizi ztlumit.

Velká většina reklam, ať už českých nebo cizích, za moc nestojí. Jsou nudné anebo rovnou dost trapné. Některé se snaží zparodovat konkurenci, jiné zase zneužívají dětí a zvířat, aby chytily za srdce, přestože se k reklamě vůbec nehodí. Naštěstí je i pár reklam, na které si rádi vzpomeneme, které vyvolají úsměv na tváři nebo zkrátka lahodí oku.

Zeptali jsme se kolegů v naší redakci i ostatních lidí naší generace. Tyto reklamy zvítězily.

Windows 8

Přestože produkt za mnoho nestojí, reklama je povedená. Windows 8 schytal opravdu velkou kritiku, nicméně podle našeho průzkumu se lidem reklama líbí. Je moderní, živelná, barevná, doprovázena pěknou rytmickou hudbou. Ovšem nedá se říct, že by reklama produktu pomohla. Lidé ji ale berou především jako videoklip a nejspíš je to nepřesvědčí Windows 8 pořídit.

Jupí

Známá filmová písnička „Znala panna pána“, roztomilé děti, kterým může být také produkt určen. Oceňujeme i vtipnou scénku s lahvinkou. Moc se líbí i nová reklama s pusinkami pod stolem a s vhodnou písní „Ta pusa je tvá“.

Air Bank

Lidé nemají k bankám moc dobrý vztah. Ale Air Bank vytvořila reklamy, kde všechny lidské nenávisti k bankám, především jejich nesmyslným poplatkům, vtipně zparodovali. Větu „Nazdar. Deset korun.“ si jistě každý pamatuje. Jestli je ale Air Bank opravdu tak jiná, než ostatní banky, vědí asi jen její klienti.

T – Mobile

V roce 2012 byla jednou z nejoblíbenějších reklam ta na T-Mobile. Vojta Kotek už sice není nejoblíbenějším hercem, ale společně s Lukášem Pavláskem se povedlo několik hodně vtipných reklam s dokonce mnoha odlišnými tématy. Začalo to v posilovně trochu slaběji, ale motorkáři a lyžaři měli úspěch největší.

A oblíbený bonus navíc – Kofola

Když už zmiňujeme ty nejlepší reklamy, nesmíme zapomenout na tu od Kofoly. Není sice přímo z roku 2012, nicméně každoročně okolo Vánoc rozsvítí naše tváře holčička s milovanými větami „A bude mít ty velký zahnutý zuby nahoru?“ a „Ne ne, já nemusím, já už ho vidím!“

Můžeme doufat, že i v tomto roce objevíme vtipné nebo roztomilé reklamy, které se nám budou líbit a nebudou tolik narušovat náš program.

Videa: youtube.com
Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentář