Anita Moorjani: Musela jsem zemřít

Osobní rozvoj / 8.9.2015

Kniha Musela jsem zemřít na mě velmi zapůsobila – uvědomila jsem si, kam až mě může dostat mé neustálé soustředění na to, co si myslí ostatní.

Kamarádka, které jsem knihu půjčila, mi řekla, že byla nudná. Nechápala jsem to. Jak může říct, že byla kniha nudná, když popisuje tak poutavý příběh? Když se minulý rok zhoršil zdravotní stav mé babičky, chtěla jsem, aby si knihu přečetla a neměla strach z ničeho, co ji může v budoucnu potkat. Ale ani ji kniha nezaujala. Nedostala se dál než na prvních pár stránek. Možná to bylo jejím zhoršeným zdravotním stavem, možná ne. Já si myslím, že kniha bude bavit hlavně člověka, kterému má co předat a kterého může obohatit.

Život snů?

Anita Moorjani pochází z Indie, kde také žila v době, kdy onemocněla rakovinou. Měla úspěšnou kariéru, byla čerstvě vdaná. A lékaři jí oznámili, že jí nemoc postupně ničí orgány v těle… Snažila se léčit za pomoci alternativní medicíny, bojovala, nechtěla svůj život jen tak vzdát. Ale nic nepomáhalo.

Autorka knihy Anita Moorjani.

Autorka knihy Anita Moorjani.

Jen změna může přinést daší změnu

Jak to tak bývá, s blížícím se koncem si člověk začne uvědomovat pravé hodnoty…

Anita byla v nemocnici, když za ní letěl její bratr. V době, kdy seděl v letadle, prožila NDE (Near Death Experience) neboli prožitek blízké smrti. Viděla svého bratra v letadle a slyšela své lékaře, kteří se bavili o jejím zdravotním stavu a o tom, že nemá naději a že její tělo vypovídá službu. Tato zkušenost byla pro ni osvícením. Uvědomila si, jaká je podstata každého člověka. Že jsme všichni spolu propojeni a existujeme ve stejném okamžiku. Uvědomila si, že její nemoc byl její dar od Boha. Díky ní a NDE zjistila včas, o co v životě kráčí. Jak bezvýznamné jsou starosti o to, co si myslí ostatní. Také pochopila, že si rakovinu způsobila sama svým způsobem života.

Ukázka z knihy Musela jsem zemřít.

Ukázka z knihy Musela jsem zemřít.

Nový začátek

Díky tomu, že pochopila smysl života, pochopilo i její tělo, že se může uzdravit.

Nyní je Anita uznávanou osobností pro mnoho lidí, kteří si váží její neuvěřitelné zkušenosti a toho, že ostatním pomáhá pochopit smysl života. Jejím životním posláním bylo prožít si tuto zkušenost, aby mohla přivést na správnou cestu i tisíce dalších lidí, kteří si její knihu přečtou.

Je to již delší čas, co jsem knihu četla, ale základní Anitiny myšlenky mi zůstaly v paměti a postupně zjišťuji, že kniha přesně zapadá do skládačky informací, které se zrovna ke mně měly dostat.

Proto pokud máte pocit, že nežijete tak, jak byste měli, pokud máte strach ze smrti, nemoci nebo třeba z toho, co si řeknou nebo pomyslí ostatní, doporučuji vám si tuto knihu přečíst. Pochopíte, o co v životě skutečně jde, na čem záleží a čím byste se naopak měli přestat trápit a zabývat.

Zdroj všech fotografií: Petra Tabarová, Generace 21

Petra Tabarová

Petra Tabarová

Baví mě psaní, potřebuju pořád získávat nové informace, baví mě je šířit dál a mojí vášní je vše okolo osobního rozvoje a naší duchovní stránky. Věřím tomu, že jaké si to uděláš, takové to máš.

Zanechte komentář