Chyťte svůj život za opratě

Osobní rozvoj / 4.9.2015

Naše vědomí je ovlivňováno množstvím různých faktorů, jako jsou rodina, média, náboženství,… Tomáš Keltner ve své knize nabádá k tomu, abychom se vymanili z této nadvlády.

Tento text volně navazuje na článek Vliv výchovy a médií na naší mysl. Je také inspirovaný knihou Tomáše Keltnera Transformace vědomí.

Zásadní vliv na naše vědomí mají podle Keltnera emoce, které bychom se měli naučit ovládat. Emoce označuje jako jemnohmotné bytosti, které nás ovládají.

Emoce

Zjednodušeně řečeno autor pojednává o tom, že si sami zhoršujeme svůj stav emocemi, které jsou jako film, který si promítáme v hlavě a který v nás vyvolává určité pocity. Pokud se například s někým pohádáme, nenecháme tu situaci být, ale zpětně si promítáme film, kde rozebíráme, kdo co řekl, jak jsme se cítili a tímto způsobem v sobě opět vyvoláváme stejné negativní emoce, které jsme prožili už při hádce.

Zkrocení zlých emocí

Podle Tomáše Keltnera bychom se měli naučit ovládat své emoce a zastavit je hned zkraje, když přicházejí. Emoce nám totiž kradou energii, kterou tyto „bytosti“ potřebují, aby mohly existovat.

Pravda je jen jedna

V myšlenkách, které jsou v knize popsány na příkladech ze života tak, aby je pochopil každý, nacházím podobnost se spoustou jiných knih a názorů, kterým věřím. Vždy jde o to, že naše myšlenky a hlavně naše víra ovlivňuje to, co se nám v životě děje. Někde to autoři nazývají také silou pozitivního myšlení.

Photo credit: .v1ctor Casale. / Foter / CC BY

Vemte život do svých rukou. Zdroj: A.v1ctor Casale

Žijte svůj život

Zamyslete se nad tím. Vždyť kdo jiný než vy může ovlivnit váš život? Váš šéf? Ne. Protože pokud nebudete chtít aby vás ovlivňoval, tak to nedovolíte. Třeba pro něj jednoduše nebudete dál pracovat. Pokud se nebudete chtít naštvat, tak prostě naštvaní nebudete! Vždy máte na výběr, jak se v dané situaci zachováte. Pokud zachováte chladnou hlavu, nepropadnete emocím, tak si třeba řeknete: No a, svět se nezboří.“ Tak se vám určitě bude žít lépe.

Když místo bezmoci začnete pociťovat víru v to, že vše zvládnete, tak i kdybyste na sílu víry a myšlenek nevěřili, tak se vám daná strast bude snášet daleko lépe než s myšlenkou „to nemůžu zvládnout“.

Kroky k úspěchu

Pokud začnete své emoce a myšlenky kontrolovat, úspěch se zaručeně dostaví. Ale tak jako u velkých vynálezů a úspěšných podnikatelských nápadů, je třeba se nevzdávat po prvním neúspěchu. Keltner říká, že jakmile začnete měnit své vědomí, začnete postupně dostávat znamení, že jste na správné cestě.

Vydrž Prťka, vydrž

Tato znamení se u někoho mohou objevit dříve, u někoho později, v závislosti na tom, jak hluboce je naše vědomí zmanipulované. I výkonný ředitel Starbucks Howard Schultz musel obejít 200 bank, než mu konečně jedna půjčila peníze, aby mohl uskutečnit svůj sen o kavárně s atmosférou jako žádná jiná. Věřil svému snu, šel za ním a podívejte se na něj dnes.

S trpělivostí a otevřenýma očima dojdeš nejdále. Zdroj: Rafa Machado Photography

Znamení

Pokud se tedy vydáte cestou vedoucí ke štěstí, nevzdávejte to hned po prvních pokusech. Vytrvejte. Znamení se dostaví a budou mít takovou podobu, že je pochopíte jen vy sami. Můžete se například v myšlenkách něčím zabývat a odpověď na svou otázku najdete ve slovech písně, na billboardu nebo v rozhovoru náhodných kolemjdoucích.

V knize Transformace vědomí je tolik užitečných myšlenek a vysvětlení, jak naše tělo a duše fungují, že není možné si je zapamatovat po jednom přečtení všechny. V dalším článku se vám pokusím vysvětlit podtitul knihy, který zní Znamení kříže. Můžete se těšit na povídání o čakrách, náboženství a o tom, jak je vše vzájemně propojeno.

O tom, kdo je Tomáš Keltner a co má za sebou, si můžete přečíst v zajímavém článku.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, autor: Shaun Fisher

Petra Tabarová

Petra Tabarová

Baví mě psaní, potřebuju pořád získávat nové informace, baví mě je šířit dál a mojí vášní je vše okolo osobního rozvoje a naší duchovní stránky. Věřím tomu, že jaké si to uděláš, takové to máš.

Zanechte komentář