5 nejlepších potravinových doplňků pro krásu

Krása a móda / 11.2.2013

Máme pro vás tipy na tobolky krásy!

Milé dámy, přiznejme si, že asi každá z nás by si přála, aby existovala taková pilulka, díky níž bychom byly zdravé, krásné a měly postavu snů. Takové zázraky ale bohužel (zatím) neexistují. Nicméně i tak můžete pro své zdraví něco udělat.

Sehnat kvalitní vitamíny, které zároveň nezatíží peněženku, je leckdy obtížný úkol. Proto jsme pro vás připravili několik tipů na výrobky, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Pamatujte ale, že každému sedí něco jiného, takže to, co vyhovuje vaší kamarádce, nemusí sedět vám.

Panthenol

Panthenol je skvělý nejen na poraněnou pokožku. Zdroj: manitera.cz

Panthenol je skvělý nejen na poraněnou pokožku. Zdroj: manitera.cz

D-panthenol patří do skupiny vitamínů B. Je skvělý pro zlepšení kvality vlasů, omezuje jejich třepení a vypadávání. Má blahodárné účinky i na pokožku, které pomáhá udržet pružnost. Určitě ho využijete i při regeneraci kůže po úrazech. Balení o šedesáti tabletách stojí kolem 120 korun. Většinou stačí brát 1-2 tablety denně.

Pangamin

Pro začátek je na místě vyvrátit jednu fámu o pivovarských kvasnicích. Světem kolují řeči o tom, že se po Pangaminu přibírá. Ale není tomu tak. On pouze zvyšuje chuť k jídlu, takže se musíte hlídat.

Pangamin obsahuje hlavně vitamíny skupiny B. Zdroj: najlekaren.eu

Pangamin obsahuje hlavně vitamíny skupiny B. Zdroj: najlekaren.eu

Pivovarské kvasnice jsou doslova nadopovány celou škálou vitamínů (především skupiny B), minerálů (vápník, draslík, hořčík) a stopových prvků (železo, zinek apod.). Působí blahodárně na střevní mikroflóru, čímž zlepšují zažívání, zvyšují odolnost organismu proti bakteriím a virům, zpevňují nehty i vlasy, příznivě působí na srdce atd.

Jedno balení obsahující 200 tablet stojí kolem 60 korun a berou se většinou 4 tablety 2krát denně. Navíc můžete pořídit i variantu s pupalkovým olejem (je dobrý mimo jiné na premenstruační potíže), sladovým extraktem či ve formě barevných dražé.

Rybí olej a zinek

Rybí olej je dnes už v tobolkách. Zdroj: openport.cz

Rybí olej je dnes už v tobolkách. Zdroj: openport.cz

Nebojte, nikdo vám nebude nutit olej na lžíci, jako to dělávaly vaše babičky svým dětem. Dnes ho seženete ve formě gelových tobolek, které stačí zapít vodou. Cena za 50 tobolek se pohybuje kolem 140 korun. Rybí olej obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny či vitamín E. Příznivě působí na srdce a cévy, vlasy, pokožku či povzbuzuje mozkovou činnost.

Skvělým doplňkem k rybímu oleji je zinek. Díky této kombinaci budete mít krásné pevné vlasy a hebkou pokožku. Balení 100 tablet stojí něco přes stovku a opět stačí brát jednu tabletku denně.

Biosil

Pokud chcete mít krásné vlasy a nehty, a přitom neutratit skoro nic, vyzkoušejte Biosil. Balení stojí kolem 60 korun a obsahuje 60 tablet. Bere se pouze 1 tabletka denně, takže vám vydrží v klidu 2 měsíce.

Biosilk je skvělým doplňkem pro krásné nehty a vlasy. Zdroj: fajnlekarna.cz

Biosil je skvělým doplňkem pro krásné nehty a vlasy. Zdroj: fajnlekarna.cz

Biosil obsahuje především biotin, křemík, zinek a kyselinu pantothenovou. Přesně tohle potřebujete pro zářivou hřívu a pevné drápky. Pokud ale po prvním měsíci užívání neuvidíte výsledky, neházejte flintu do žita. Biosilu většinou trvá déle, než začne plně účinkovat.

Mladý ječmen

Ječmen je naditý všemi možnými vitamíny. Zrdoj: prozdravi.cz

Ječmen je naditý všemi možnými vitamíny. Zdroj: prozdravi.cz

Mladý ječmen obsahuje neuvěřitelnou škálu aktivních látek, které jsou prospěšné našemu zdraví. Je plný vitamínů A, B, C, E, K, vápníku, hořčíku, železa a mnohých dalších minerálů. Většinou se s ním setkáte ve formě prášku, kterého se bere 2krát denně jedna čajová lžička. Balení sice stojí kolem 300 korun, ale vydrží dlouhé měsíce.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář