Nádherné bytosti míří do českých kin

Nádherné bytosti míří do českých kin. Co můžeme očekávat?

Film Kultura / 15.2.2013

„V Gatlinu člověka nečeká žádné překvapení. Je to ta nejpitomější díra. Doteď jsem si to aspoň myslel. Zdá se ale, že jsem se sakra seknul…“

Nádherné bytosti pocházejí z pera autorek Kami GarciovéMargaret Stohlové. Nyní se kniha dočkala i filmového zpracování, které doslova vtrhne do českých kin 14. února 2013. Na co se tedy můžeme těšit?

Nudné město oživí (ne)obyčejná dívka

Hlavním hrdinou filmu je jistý Ethan, kterému se smůla lepí na paty. Maminka mu zemřela a pro svého otce, který se se smrtí své ženy doposud nevyrovnal, přestává existovat. Gatlin County, kde Ethan žije, jde pyšně příkladem všem ostatním zapadákovům. Nic se tu neděje, každý zde žije nakažlivým stereotypem, ale to vše se změní s příchodem Leny Duchannesové.

Ačkoli Ethan Lenu nikdy dříve neviděl, je si stoprocentně jistý, že ji zná. Lena se mu totiž zjevuje ve snech. Vzhledem k tomu, že je neteří zdejšího podivína Ravenwooda, nebude to mít vůbec jednoduché. Nejenže se obyvatelé Gatlinu dívají na cizáky skrz prsty, ale Lenu nemají obzvlášť v lásce jenom kvůli jejím příbuzenským vztahům s již zmíněným Ravenwoodem.

Nádherné bytosti mají na to stát se hitem

Nádherné bytosti mají na to stát se hitem | zdroj: kamigarcia.com

Nad Lenou visí temné prokletí..

Nenávist obyvatel Gatlinu Lenu vůbec netrápí. Má dost vlastních starostí. Pochází z rodiny zaklínačů, což jsou mocné bytosti s nadpřirozenými schopnostmi. Samotné Leně ale zbývá pouhých 75 dní, než se rozhodne o jejím osudu. Musí být natolik silná, aby se přidala na stranu dobra, nebo dopadne jako její matka, kterou pohltila temnota. Je tu ale Ethan, který je ochoten ji hájit za každou cenu. I za cenu svého života.

Trailer

Špatně použitý shortcode!

Zdroj perexové fotografie: collider.com

 

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

18tiletá studující slečna na gastronomické škole Adolpha Kolpinga se svými zájmy řadí mezi nadšeného sledovatele filmů, nenapravitelnou čtenářku a věčně píšící dívku, jejíž hlavní zaměření zde na webu je rubrika "Film".

Zanechte komentářVaše názory

  • Richard

    Po shlédnutí traileru si myslím že ten film je udělaný úplně jinak než kniha ale samozřejmě až seženu celý film tak se podívám, no uvidíme jestli to na mě udělá větší dojem než trailer