růže

Ach, ty prokletý Valentýne!

Vztahy / 13.2.2013

Byl jednou jeden mnich, který rozdával lásku a jmenoval se Valentýn. Nebo to byl Amor? Omyl, lásku přece nosí Swarovski.

Láska je neuchopitelná, nenahraditelná a údajně se nedá koupit. Tak proč tedy na nás útočí všechny obchody červenými vitrínami a hromadou srdíček? Nejenom volba prezidenta, ale i takový svátek, jako je Valentýn, dokáže národ rozdělit na dva tábory. Máme tady ty, co Valentýn milují, kupují si dárky a vyznávají si lásku. Druhý tábor tvoří nezadaní a taky ostatní, co tenhle komerční svátek neuznávají. Ke které skupině patříte vy?

14.únor

Je to přece den jako každý jiný, letos konkrétně čtvrtek. Označení svátek je tím pádem tak trochu zavádějící, pokud se nejmenujete Valentýn. Ano, je to den zamilovaných, ale to znamená, že když jsem blázen, tak budu taky slavit každý pátek? Když máte dlouhodobý vztah, víte, že tenhle „svátek“ nepotřebujete. To, že se milujete, si dokazujete každý den tím, že spolu pořád ještě jste. Vy snášíte jeho chrápání a příšerný styl oblékání, on vaši nerozhodnost v čemkoliv. Máte se rádi i přesto, že o sobě víte vše. Existuje ale i varianta, kdy jste vděční za tenhle den! Trochu to poslední dobou mezi vámi skřípe, nespíte spolu, a tak nějak jste v zajetých kolejích. Tím pádem je to přesně čtvrtek, kdy se může něco změnit.

All you need is love! Zdroj: Sxc.hu

All you need is love! Zdroj: Sxc.hu

On to neuznává?

Možná to znáte. Vaše kamarádka za vámi přiběhne s tím, že od svého přítele dostala k Valentýnu nové náušnice od Swarovského a navíc ji k tomu vzal na romantickou večeři. O milování při svíčkách se vám sice nezmíní, ale dokážete si zakončení tohohle úžasného dne představit. Když se vás zeptá, co jste dostala vy, začnete se kroutit. Přichází na řadu otázka, zda si něco vymyslet nebo na rovinu přiznat: „Nic, on tenhle svátek neuznává.“ Tak a je to venku, váš přítel je oproti jejímu pěkné pako. Omlouvám se všem mužům, kteří skutečně Valentýn neslaví, ale být ženou je hrozně těžké. Pokud se chcete prosadit v ženském kolektivu, aby vás ostatní braly vážně, musíte splňovat následující požadavky: bavit se o kosmetice, mít úžasného partnera, který žije pro vás (nebo se aspoň tak tváří) a v neposlední řadě pít víno, samozřejmě s držením sklenice za stopku. Na druhou stranu, pokud žena řekne, že její muž Valentýna neslaví, ale ona by ráda, něco není v pořádku. Je to přece jen svátek dvou, a když jeden chce, tak by se měl druhý přizpůsobit a naopak. Záleží na domluvě.

Není to povinnost!

Ačkoliv si málokdo potrpí na svíčkách, čokoládkách a podobných kravinkách, společenská konvence říká: musíš! Podobně je to poslední dobou i s Vánoci. Nestíháte, nesnášíte nakupování dárků, ale i přesto musíte, jinak vybočíte z řady a dostanete nálepku podivína. Pokud ale skutečně milujete vůni cukroví a rozzářený úsměv při rozbalování dárků, stůjte si za tím.

Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Zdroj: Stockvault.com

Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Zdroj: Stockvault.com

Jak „slavit“, když jste sami?

Je to svátek zamilovaných. A to znamená, že když jsem nezadaná, měla bych se jít zakopat a vylézt, až bude 15.? Ne! Miluji svou rodinu, své přátele a lidi, kteří jsou tady pro mě. Za zástěrkou tohoto dne jim to můžu na rovinu říct, aniž by mi bylo trapně. Můžete se ale taky zachovat jako Bridget Jonesová, vlézt do postele s lahví vína, pytlíkem chipsů, pustit si film a na všechno se vykašlat. Láska je někdy pěkná svině, ale jak se říká, lepší být sama, než žít s nějakým blbcem.

Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatností, ale vždycky se raduje s pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne.

Ach, Valentýne, co s tebou? Ačkoliv je to den jako každý jiný, zrovna teď máte příležitost něco změnit. Potěšit blízké maličkostí nebo jim jen vyjádřit, jak jsou pro vás důležití. Když chcete mít kolem sebe lásku častěji, dělejte to jen tak, i bez účasti pana Valentýna.

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Marie Kurzoková

Marie Kurzoková

"Každý svou cestou...láska není nic pro nás, slabší povahy...nestaví ani na znamení a život je jen pro vrahy. Zabij mne, prosím! Abych ožil...láska je smrti oslava. Po kapkách krev mi vlévá do žil a po litrech ji odsává." J.H.Krchovský

Zanechte komentář