Romantické filmy vhodné pro valentýnský večer

Top 10 romantických filmů, které si můžete pustit na Valentýna

Film Kultura / 10.2.2013

Rok se s rokem sešel a máme tu svatého Valentýna. My  filmoví maniaci v tento den nepohrdneme zhlédnutím nějakého toho slaďáčku.

Film P.S. Miluji Tě je vhodný pro každou romantickou dušičku. Děj nás dovede k Holly, které její již zesnulý manžel zanechal 10 dopisů. Ony dopisy mají hlavní hrdince filmu pomoci překonat bolest, aby mohla začít zcela nový život. Jestli dopisy splní svůj účel, tedy jestli jí připomenou, kdo Holly skutečně je, zjistíte po zhlédnutí filmu.

P.S. Miluji Tě je vhodný pro každou romantickou duši

P.S. Miluji Tě je vhodný pro každou romantickou duši | zdroj: cinema.vrn.ru

Snímek Na sv. Valentýna je plný hollywoodských hvězd, jejichž postavy se setkávají a rozcházejí. Čeká nás nabídka k sňatku, vyzrazené tajemství, doručování květin a v neposlední řadě láskyplná vyznání. Pokud jste zvědaví, jak celý film dopadne, můžete si v sobotu 9. února pustit televizi a nebo si počkat na Sv. Valentýna.

Ve filmu Krvavý Valentýn je Harry Warden jediný přeživší tragédie, která se odehrála v šachtě, kde bylo zavaleno a kde i zemřelo pět lidí. Warden je sice v kómatu, ale přesto se chce mstít. V onen osudný den, tedy 14. února, se probouzí a krumpáčem bezohledně zavraždí 22 lidí. O deset let později se na scéně objevuje jistý Tom Hanniger, který má na svědomí smrt 5 dělníků. Má noční můry, se kterými se chce vyrovnat. To je i důvod, proč vyhledá Sarah, svoji bývalou přítelkyni, která je nyní provdaná za jeho nejlepšího kamaráda. Možná byla chyba vyhledat ji, protože ve stejnou noc se hlásí o pozornost Tomova temná minulost..

Chcete ji ochranitelsky obejmout? Pusťte jí Krvavý Valentýn

Chcete ji ochranitelsky obejmout? Pusťte jí Krvavý Valentýn | zdroj: avr.at

Hlavní postavou romantické komedie 27 šatů je Jane, která je velmi obětavou přítelkyní. Každé své kamarádce dělá družičku, o čemž svědčí i její šatník: ukrývá se v něm 27 družičkovských šatů. Jednoho večera se Jane stane hostem na dvou svatebních hostinách, kde si ji odchytne dotěrný novinář píšící o svatbách. Mezi Jane a Kevinem to moc nejiskří, spíš naopak – věčně se hádají. Na onu hostinu dorazí i Janeina mladší sestra, do které se zamiluje George (Janein šéf) a právě po Jane chtějí, aby jim naplánovala svatbu. Jane ovšem nepočítala s tím, že city ke svému šéfovi povedou k překvapivým odhalením.

Hugh Grant ztvárňuje ve filmu Hudbu složil, slova napsal vyhaslou popovou hvězdu, kterou překvapivě kontaktuje mladá a úspěšná zpěvačka Cora Corman. Ta po něm chce, aby jí napsal písničku, jenže to má háček: Alex neumí dát dohromady jeden jediný verš, natožpak celou písničku. A právě v tuto chvíli se na scéně objeví Sophie, která Alexe díky svým špatným zkušenostem se Sloanem Catesem odmítá. Jenže Alex touží po pomoci a Comebacku a tak Sophie zázračně přemluví. Oba při jejich vzájemné spolupráci zjišťují, že se navzájem potřebují. Jestli se Alex dočká vysněného comebacku, je ve hvězdách… A nebo taky ve filmu..

Hudbu složil, slova napsal je chytlavá romantická komedie

Hudbu složil, slova napsal je chytlavá romantická komedie | zdroj: nnm.ru

Richard Gere touží ve filmu Smím prosit? vykročit z každodenní rutiny. Jednoho dne, kdy je na cestě domů, spatří v oknech budovy taneční školy krásnou učitelku tance. Následující den se rozhodne školu navštívit a přihlašuje se na výuku tance. Myslí si, že právě tohle by mohlo předcházet rodinným problémům. Nakonec se zúčastňuje i velkolepé taneční soutěže a jestli má na to vyhrát, si už musíte zjistit sami…

Film Zápisník jedné lásky nás zavede do minulosti, ve které se odehrává příběh dvou mladých lidí: Allie a Noaha. Allie pochází z nádherného přepychového domu, zatímco Noah vyrůstal v chudém stavení. To ale neznamená, že spolu nestráví dva měsíce předtím, než je definitivně rozdělí druhá světová válka. A jak to tak bývá, po válce je všechno jinak a tento příběh není výjimkou. Allie je zasnoubená s jistým podnikatelem a Noah se utápí ve vzpomínkách ve starém domě, který právě opravuje. Allie se dočte o jeho usilovné práci a je jen na ní, jestli ho vyhledá a čemu dá přednost: lásce nebo povinnostem.

Zápisník jedné lásky je charismatický film, který prostě dokoukáte do konce

Zápisník jedné lásky je charismatický film, který prostě dokoukáte do konce | zdroj: pressweb.markiza.sk

Like Crazy je romantické drama vyprávějící příběh dvou vysokoškolských studentů, kteří se do sebe zamilují, jenže Anna poruší podmínky víza a je z Ameriky vyhoštěna. Mladý pár tak zažívá perné chvíle. Poprvé v životě poznávají, jak je těžké udržovat vztah na dálku a zůstat zamilovaný. Jen osud určí, jestli je jejich láska natolik velká, aby onu nesnesitelnou vzdálenost přežila.

Krásná pokojská nám ukazuje chytlavý příběh lidí z dvou úplně odlišných světů. Ralph Fiennes zde představuje muže z bohatépoliticky vlivné rodiny, Jennifer Lopez zase ženu, která je pouhopouhou pokojskou. Řízením osudu se jejich cesty zkříží, ale jsou plné omylu. Christopher Marshall ji považuje za bohatého hosta hotelu, ale opak je pravdou. Teprve až Marshall zjistí, kdo Marissa ve skutečnosti je, oba zjišťují, jaké to je být z dvou různých světů.

Krásná pokojská odhaluje příběh dvou různých lidí.

Krásná pokojská odhaluje příběh dvou různých lidí. | zdroj: klaps.pl

V roce 1963 přijíždí do rekreačního střediska rodina Housemanových, včetně mladičké Frances, která je slušně vychovaná. Shodou náhod se ale dostává do kolektivu, který netančí klasické latinsko-americké tance. Mají svůj vlastní tanec, který má i svůj název: Hříšný tanec. Frances, přezdívaná Baby, se ocitá ve víru nového dobrodružství a nové lásky. Seznámení s tanečním instruktorem jí změní život od samého začátku a z Baby se stává mladá sebevědomá žena.

Který z výše uvedených filmů zvolíte vy pro valentýnský večer?

Zdroj perexové fotografie: historyofamericancinema.blogspot.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

18tiletá studující slečna na gastronomické škole Adolpha Kolpinga se svými zájmy řadí mezi nadšeného sledovatele filmů, nenapravitelnou čtenářku a věčně píšící dívku, jejíž hlavní zaměření zde na webu je rubrika "Film".

Zanechte komentář