Kde oslavit svátek zamilovaných? Máme pro vás 6 tipů!

Cestování / 13.2.2013

Ať už chcete před Valentýnem se svou polovičkou utéct, nebo si ho naopak pěkně užít, máme pro vás výběr těch nejlepších míst, která můžete navštívit!

1. Valentinský Český Krumlov

Chcete-li prozkoumat toto malebné středověké město se svou drahou polovičkou, rozhodně zvažte návštěvu právě v Den svatého Valentýna. Nejenže můžete využít různé slevy pro zamilované, ale zároveň se vyhnete obludně kýčovitým akcím, na které jsme zvyklí například v Praze.

Tajemné uličky a krásná zákoutí Českého Krumlova si určitě oblíbíte. Zdroj: ximenatapia, Flickr.com

Tajemné uličky a krásná zákoutí Českého Krumlova si určitě oblíbíte. Zdroj: ximenatapia, Flickr.com

Navštívit můžete okouzlující krumlovský zámek, populární galerii Egon Schiele Art Centrum či netradiční muzeum loutek. Úkryt před světem zase naleznete v příjemných kavárnách, restauracích a hospůdkách. Milovníci piva nesmí zapomenout na zdejší pivovar Eggenberg a jeho tmavý poklad, Nakouřeného šviháka. Hladinu romantiky hravě doplníte v pivovarských zahradách.

2. Regensburg, místo stvořené pro svatovalentýnskou procházku

Bavorské město Regensburg, česky Řezno, vás okouzlí svým romantickým duchem a historií na každém kroku. V historickém centru města, jež je od roku 2006 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO, na vás vedle několika významných památek čeká mnoho tajuplných a romantických uliček a zákoutí, které vás nadchnou. V těchto uličkách můžete začít svatovalenstýnskou procházku, odkud budete dále pokračovat na 330 metrů dlouhý Kamenný most, jenž byl inspirací i pro stavbu Karlova mostu v Praze.

Regensburg přímo vybízí k zamilovaným procházkám! Zdroj: Wikimedia commons

Regensburg přímo vybízí k zamilovaným procházkám! Zdroj: Wikimedia Commons

Dále se k návštěvě nabízí dominanta města, Dóm svatého Petra, která představuje jedno z hlavních děl bavorské gotiky. Budete-li již nasyceni historií a zmrzlí únorovým počasím, zajděte na večeři při svíčkách do jedné z mnoha místních restaurací. Výběr světových kuchyní je široký.

3. Utečte do Horské Kvildy!

Jednu z nejvýše položených obcí České republiky nalezneme v okrese Klatovy, necelých třicet kilometrů od Sušice. V sevření atypické šumavské přírody se lehce zbavíte všech studentských i pracovních starostí a zajedete-li sem ve dvou, máte záruku klidného a romantického času. Abyste se nenudili, můžete navštívit například vedlejší ves Kvildu, kde se zajisté zamilujete do medovníků a zákusků místní pekárny. Obzvláště vynikající je tradiční povidloň z odpalovaného těsta.

V blízkosti jezerních slatí (rašelinišť) můžete obdivovat vzácné rostliny a živočichy. Zdroj foto: ŠJů, Wikimedia Commons

V blízkosti jezerních slatí (rašelinišť) můžete obdivovat vzácné rostliny a živočichy. Zdroj foto: ŠJů, Wikimedia Commons

4. Relaxace v maďarských lázních

Lázně postavené v novobarokním slohu lákají především svojí neopakovatelnou romantickou atmosférou. Stejně jako na mnoha jiných místech Maďarska, i v Budapešti byl objeven horký termální pramen, díky kterému jsou lázně i v mrazivém únorovém počasí vyhledávanou atrakcí města. Díky vznešenosti novobarokní architektury se při relaxaci v léčivých vodách jakoby přenesete do časů, kdy byla návštěva lázní kulturní událostí pouze pro vážené občany města. I v dnešní době zahlédnete skupinky starších Maďarů, kteří do půl těla ponoření ve vodě hrají šachy a zaníceně diskutují o politice.

Lázně Szechényi v Budapešti jsou pro každého milovníka relaxace jako stvořené!  Zdroj: Zuzana Skříčilová, Generace21.cz

Lázně Szechényi v Budapešti jsou pro každého milovníka relaxace jako stvořené! Zdroj: Zuzana Skříčilová, Generace21.cz

Ceny vstupného do areálu se pohybují v přepočtu od 300 do 350 českých korun. Kromě bazénů jsou součástí komplexu i sauny, horká pára nebo vířivky. V blízkosti lázní je stanice metra, díky kterému se za pár minut ocitnete v centru Budapešti. Pokud máte v plánu si na Valentýn vyhradit celý den nebo dva, určitě stojí za to maďarskou metropoli navštívit. Kromě romantiky lázní Széchenyi na vás také čekají historické uličky hlavního města, tradiční tržiště či kavárny, které atmosféru Budapešti neodmyslitelně dokreslují.

5. Výlety u chaty v Krkonoších

Všem párům, které jsou spíše pro divočinu, klid či odpočinek od civilizace a internetu a zároveň spolu chtějí být v klidu, doporučujeme horské chaty v Krkonoších! Například horská chata Rozhled je nepopsatelná. V případě krásného počasí, je vidět do údolí na město Vrchlabí a dále do kraje. Chata je asi 4 kilometry nad obcí Strážné u Vrchlabí. Z chaty se dají dělat různé túry a výlety např. na Sněžku, Černou horu nebo jen na Luční boudu. Navíc vás po celé cestě budou doprovázet krásné výhledy do okolí.

Velmi mile překvapí i cena pobytu na chatě,  jelikož za víkend s polopenzí zaplatíte necelých tisíc korun.

Výhled do přírody je k nezaplacení. Zdroj: Zdeňka Kousalová, Generace21.cz

Výhled do přírody je k nezaplacení. Zdroj: Zdeňka Kousalová, Generace21.cz

6. Císařský palác Hofburg

Pro milovníky dávného luxusu se na svátek zamilovaných nabízí návštěva někdejšího sídla císařů, Hofburgu, ve Vídni. V současné době zde kromě prezidentských kanceláří láká ke vstupu také Muzeum Sisi, Klenotnice či Španělská dvorní jezdecká škola. Hofburg myslí i na milovníky zahrad, kteří tu najdou rovnou dvě. Jedná se o rozsáhlé zahrady, ve kterých naleznete pomník císařovny Sisi, Theseův chrám, sochu W.A.Mozarta či Motýlí dům.

Hofburg je místo mnoha krás. Zdroj: Wikimedia commons

Hofburg je místo mnoha krás. Zdroj: Wikimedia Commons

A kam se letos podíváte vy? Oslavíte svátek zamilovaných na některém z námi doporučených míst, nebo si uděláte výlet někam jinam? Ať je to jakkoli, redaktorky ze sekce Cestování vám přejí krásně strávený den s vaší drahou polovičkou!

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Zuzana Skříčilová, Zdeňka Kousalová, Flickr.com

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář