5 možností, jak zabít vztah

Vztahy / 15.2.2013

Proč se váš vztah hroutí? Co je příčinou?

Každý vztah je individualitou, protože je sdílen pokaždé jinými osobami. Vztah vznikne na začátku jiným způsobem podle toho, jaká je žena a jaký je muž, ale konec je většinou stejný – zabijáci vztahu jdou na scénu.

1) Nevěra

Nejlepším zabijákem v této kategorii je nevěra. Ta si drží první příčku a asi ji jen tak něco neshodí. Proč? Protože se v tomhle lidi nemění. Stále si musí tímhle ošklivým způsobem dokazovat, že jsou ještě schopní někoho sbalit a že jsou ještě ve hře. A když zjistí, že už to nejde, tak se vrátí do toho původního světa a plamínek rozpustilosti jim zase zhasne. Místo toho, aby mezi sebou komunikovali, jeden druhému říkali, co je v nepořádku, co by chtěli zkusit, tak někde jinde kroutí zadečkem, ukazují svaly a své francouzské zkušenosti. Nevěra je prostě zabiják číslo jedna. Ale odporný, zlý a zákeřný, možná i proto dostala 1. místo v této kategorii. Dávejte si na ni pozor!

Je pro vás těžké vybrat si mezi drogami a vztahem? Zdroj: sxc.hu

Je pro vás těžké vybrat si mezi drogami a vztahem? Zdroj: sxc.hu

2) Drogy

Nevěříte, že drogy můžou zničit vztah? Tak začněte věřit. Nejedná se jen o drogy tvrdé, jedná se i o cigarety nebo alkohol, které možná přijdou už většině lidí normální. Ale existují i takoví, kterým tyto drogy vadí nebo to, že jejich drahá polovička není ohleduplná (kouří při jídle toho druhého, opije se při „pěkném“ společném večeru apod.), nebo se ani nesnaží omezit to před tím druhým. U tvrdších drog  je pochopitelné, že člověk nechce chodit s drogově závislým, který lže, krade a strhává druhého do malérů, který se z nich už nikdy nemusí ani dostat. Drogy totiž nejsou jen zabijákem vztahů, ale i životů.

3) Jeden druhého si neváží

Když nastane taková situace, první otázka, která by vás měla napadnout, by měla být, proč. Proč to tak je? Líbí se jednomu nebo i druhému někdo jiný? Děláte něco špatně? Řešením je rozhovor. Promluvit si o všem, co vás trápí, netrápí nebo byste jednoduše chtěli změnit. A ačkoliv si myslíte, jak nejste dokonalým párem, při této situaci se asi dozvíte spoustu informací, o kterých jste neměli ani zdání. A snad to bude na dobré cestě ve vašem vztahu s partnerem/partnerkou. Držíme palce!

Když vás něco štve, promluvte si o tom hned, neduste to v sobě! Zdroj: sxc.hu

Když vás něco štve, promluvte si o tom hned, neduste to v sobě! Zdroj: sxc.hu

4) Chorobné lhaní

Čtyřka patří lhaní. Sice souvisí jak s bodem 1), tak s bodem 3), ale přesto má i své samostatné místo právě pod číslem 4). Jestliže partner nebo partnerka jednou začnou lhát a od přátel se budete dozvídat přesný opak informací a ještě dodatek, že vám to ani neměli říkat, něco je opravdu v nepořádku. A pokud už něco tuší rodina, které také vaše polovička lže, asi byste si měli vážně promluvit. A hlavně rázně z vaší strany. Co se nabízí? Rozchod. Léčba. Napravení. Otázkou je, co si člověk vybere. A co vy? Poznali byste i později, že vám daná osoba ještě lže nebo říká pravdu? Možná byste byli už podezřívaví napořád a to by asi váš vztah nevydržel.

Najděte kompromis, kdo bude kdy uklízet. Nehádejte se. Zdroj: sxc.hu

Najděte kompromis, kdo bude kdy uklízet. Nehádejte se. Zdroj: sxc.hu

5) Nepořádek

Asi možná nevěříte vlastním očím, ale opravdu i nepořádek může být faktorem, který ovlivní partnera k odchodu a k rozchodu. Protože pokud jeden z vás dělá ve společné domácnosti všechno sám, tak to není dobře. Je to váš společný byt/dům, tak proč by se o něj měl starat jen jeden? Přece spolu nebydlíte jen kvůli tomu, abyste každý neplatil svůj nájem. Bydlíte spolu, protože spolu chcete žít a mít rodinu (možná, někdy) nebo ne? Pokud ne, pak byste se měli zamyslet sami nad sebou. Ale pokud spolu žijete opravdu z lásky, tak byste se měli zamyslet nad celým vztahem, promluvit si, abyste nezahodili krásný vztah kvůli kalhotám na zemi, které se tam válejí už celý týden, nebo kvůli plesnivému nádobí, co se kupí ve dřezu. Rozhodnutí i změna jsou jen na vás.

Nenechte žádnému ze zmíněných zabijáků prostor k tomu, aby vám zničil vztah!

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

 

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář