Kapely, které bychom měli znát, ale neznáme

Hudba / 18.2.2013

V dnešní době je těžké být v obraze, když existuje tolik hudebních žánrů a autorů. Nevěště hlavu! Tento článek je takovým prvním krokem k poznání.

Thieves like us

První, koho bych vám chtěla představit, je kapela, která vznikla v roce 2002 a nese název Thieves like us.

Švédsko-americká kapela momentálně tvoří pět členů. První tři členové kapely se potkali v Berlíně. Byli to Björn Berglund, Andy Grier a dnes již bývalý člen kapely Pontus Berghe (bubeník). Tito tři založili kapelu a začali společně vystupovat jako DJové od roku 2002. Později se často stěhovali, cestovali téměř po celém světě. Delší čas strávili v Londýně, New Yorku, Stockholmu, ale až v Paříži se jim podařilo to, o co se většina umělců snaží – konečně prorazit. V roce 2007 jim vyšel první singl Drugs in my body.

Jejich první album jim vyšlo v roce 2008 a nese název Play Music.

Na jejich další album Again & Again si posluchači počkali dva rok a opravdu to stálo za to.

Crystal Fighters

Dali se dohromady v roce 2007 ve Velké Británii, ale někteří z nich pochází ze Španělska. Sebastian Pringle (zpěv, kytara) a Gilbert Vierich (kytara, txalaparta = akustická dřívka …) byli dobří přátelé a po nějaké době se rozhodli založit kapelu a začít s muzikou. Velkou Británii vnímali jako největší příležitost, tak se tam také chtěli odstěhovat.

Předtím, než odcestovali, se seznámili s Grahamem Dicksonem (kytara, txalaparta), kterého přibrali do kapely a zároveň ho přesvědčili, aby se s nimi odstěhoval do Anglie.

Později se přidaly Laure Stockley, Mimi BorrelliEleanor Fletcher.

V roce 2010 jim vyšlo nové album, které se také dočkalo v roce 2012 předělávky. Album nese název Star Of Love.

Jejich hudební styl se nedá dost dobře popsat. Používají jak elektroniku, tak akustické  txalaparty, kytary od klasických až po tolik populární ukulele.

Nejčastěji však nalezneme nálepku folkové, alternativní kapely.

San Cisco

Od roku 2009 tato australská skupina tvoří součást indie-popu.

Jordi Davieson (zpěv, kytara) a Scarlett Stevens (zpěv, bicí) se znají už od malička, ale celá kapela se potkala až na střední škole.

V roce 2009 skupina konečně spatřila světlo světa, ale pod názvem, který je dnes zapomenut – King George.

Tedy v roce 2009 vznikla skupina čtyř lidí Jordi Davieson, Scarlett Stevens, Josh Biondillo (kytara), Nick Gardned (baskytara) a tak je tomu až do dnes. Jediné co se změnilo, je název San Cisco, který nemá nic společného s názvem města San Francisco. Tento název si vybrali prý proto, že nic neznamená, a tak si to lidé nemohou s ničím jiným, než s jejich kapelou, spojit.

Myslím, že tyto autory bychom měli znát už jen proto, že jejich tvorba je mimo mainstreamový proud, který se valí ze všech rádiových stanic. Doufám tedy, že si alespoň jedna z kapel vybude místo ve vašich přehrávačích.

Následující týden se můžete těšit na další tři méně známé autory.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentářVaše názory

  • edo

    pekna seria clankov, kludne by som uvital viacero odporucani 🙂