Vynikající americké klasiky a mezinárodní kuchyni hledejte v MOOD na Žižkově!

Na talíři / 15.2.2013

Čekali byste příjemný podnik s výjimečnou kuchyní v rušné Koněvově ulici? Ne? Pak budete překvapeni…

Pro narozeninou večeři jsme si vybrali na dopoučení přátel poměrně nový podnik MOOD na Žižkově. Příznačný název… To, že při návštěvě restaurace by se měl člověk cítit dobře, si tady plně uvědomují. Ke skvělé náladě nepochybně přispívá nápaditý designový interiér, příjemné barevné ladění a možnost nakouknout do kuchyně. Plus získává podnik i za nekuřácké prostředí. Obsluha je profesionální, pohotová a výborně informovaná a my jsme se tu skutečně cítili jako vítaní hosté. Dobře to začíná.

Šéfkuchařem je tady samotný Jeffery Alan Cohen, rodilý Američan, který vařil po celém světě, v Praze žije již více než patnáct let a působil zde v restauracích skupiny Kampa Group nebo Artisan. V MOODu vytvořil moderní menu, kde kombinuje mezinárodní a americkou kuchyni a které už na první pohled vypadá sezónně. Dostali jste z minulé recenze na berounskou Blackdog Cantinu chuť na burger? Tady máte možnost ochutnat údajně nejlepší burger v Praze.

Jako předkrm jsme zvolili nejprve polévky, hovězí consommé s kořenovou zeleninou a bramborovo-pórkovou polévku s cheddar sýrem a slaninou. Consommé bylo dokonale čiré, skutečně silné a chuťově vyvážené. Těším se, až si ho dám při další návštěvě. Stejně jako já, i můj spolustolovník si na polévce velmi pochutnal.

Marinovaný losos.

Marinovaný losos Gravlax, podávaný se segmenty pomeranče, citrusovou salsou a crème fraîche oceníte, pokud máte chuť na lehký předkrm. Zdroj: MOOD cafe – bar – restaurant

Dále jsem ochutnala marinovaného lososa servírovaného se segmenty pomeranče, citrusovou salsou a crème fraîche. Losos nakrájený na tenké plátky byl dobře ochucený a skvěle se doplňoval se sladkokyselým přelivem. Jemný předkrm navodil chuť na pokračování. Můj doprovod pokračoval tygřími krevetami v pestu, podávanými se salsou z pečených paprik a rajčat s bazalkovou omáčkou. Zajímavá osvěžující omáčka, výborné krevety.

Ossobuco s chutí pomeranče a fenyklu.

V MOOD obměňují sezónně jídelníček. Ossobuco s chutí pomeranče a fenyklu s nasládlým celerovým pyré bylo v mrazivých dnech to pravé! Zdroj: MOOD cafe – bar – restaurant

Nabídka hlavních chodů je velmi lákavá a rozhodnout se nebylo vůbec jednoduché. Volba padla na ossobuco s chutí pomeranče a fenyklu. Maso se dalo krájet vidličkou, bylo velmi dobře ochucené, podávané s voňavou omáčkou, restovanými karotkami a celerovým pyré. Jako celek mi jídlo připomínalo chuť svíčkové omáčky. Rozhodně stojí za vyzkoušení! A protože tu mají burgery, můj doprovod zvolil rovnou BURGER FROM HELL s relishem z habanero papriček, grilovanými jalapenos a s uzeným cheddarem. Měkká máslová bulka, šťavnaté maso propečené na medium, výrazný poctivý cheddar a křupavé hranolky. Tak chutná Amerika… To pravé pro milovníky papriček! Vypadal vskutku dobře, ochutnat jsem si ale netroufla.

Burger from Hell.

Pánové, pokud máte rádi pálivé papričky, pak vyzkoušejte BURGER FROM HELL
s relishem z habanero papriček, grilovanými jalapenos a uzeným cheddarem. Zdroj: MOOD cafe – bar – restaurant

Večer jsme zakončili kávou a dezertem. Ochutnali jsme cheesecake a čokoládový lávový dortík. Čokoládová bomba s horkou tekutou čokoládou uvnitř a velmi kvalitní vanilkovou zmrzlinou byla skutečně tou sladkou tečkou na závěr.

 

Mood -interiér.

Dobrá nálada vás v tomhle podniku rozhodně neopustí. Zdroj: MOOD cafe – bar – restaurant

 

MOOD cafe – bar – restaurant
Koněvova 28/29
130 00 Praha 3

Telefon: +420 222 517 615

Čas tady plyne tak rychle. Klidně si popíjíte nápoje, pochutnáváte si na dobrém jídle a podívat se na hodinky vás ani nenapadne. Ceny jsou sympatické a naprosto odpovídají kvalitě, většina hlavních jídel se pohybuje okolo 180 – 250 Kč.

Pár slov na závěr:  Do Moodu klidně vyražte na večeři s drahou polovičkou, na oběd s kamarádkou nebo třeba na posezení s přáteli. Stylové prostředí, pozitivní atmosféra, vstřícná a pečlivá obsluha. Jídlo zde promysleli do posledních detailů, skvěle chutná a na talíři vypadá neodolatelně. Za mě rozhodně ano!

Patříte mezi milovníky dobrého jídla? Blíží se Valentýn a vy přemýšlíte, kam pozvat svou polovičku na romantickou večeři? Inspirujte se u nás a navštivte třeba právě MOOD nebo proslulou restauraci Aromi.  Litovat zcela jistě nebudete!

Zdroj fotografií: MOOD, Cafe Bar Restaurant

Lucie Zikmundová

Lucie Zikmundová

Zanechte komentář