Prague Design Week 2015 je v polovině

Design / 14.5.2015

Tento týden je pro design obzvlášť důležitý. Právě probíhá projekt Prague Design Week, který byl zahájen již v pondělí 11. května 2015 v Praze.

O chystaném květnovém projektu Prague Design Week jsme vás informovali v jednom z předchozích článků. Celý týden od pondělí 11. do neděle 17. května 2015 probíhá druhý ročník designérské přehlídky. Navštívit ji můžete v Kafkově domě u Staroměstského náměstí v Praze.

Program ve třech bodech

Svá díla a zajímavé produkty zde vystavuje 74 českých i zahraničních umělců a designérů. Akce se skládá ze tří hlavních bodů. Prvním z nich jsou jednotlivá stanoviště, kde designéři prezentují svá dílaprodukty. Druhým bodem jsou přednášky. Ty nabízí každý den tři různé firmy a umělce, kteří poodhalují procesy vlastní tvorby. Poslední, neméně zajímavé, je Design kino, které se nachází v posledním, čtvrtém patře budovy. Nabízí tříhodinový blok desítek krátkých videí nejen o designu.

I naše redakce už měla možnost přehlídku navštívit. A přinášíme vám krátkou ochutnávku tří vystavovatelů, kteří nás zaujali.

HogoFogoDesign

Jedním ze zajímavých a originálních vystavovatelů na přehlídce je bezpochyby HogoFogoDesign. Přichází s myšlenkou dostat design a umění i do tématu pohřbívání. Podle firmy působí současná situace v pohřbívání z velké části ponuře, smutně a depresivně.

Přišli proto s nápadem vkusných, designérských kousků rakví, uren či náhrobních kamenů. Představují alternativu pohřbívání v několika variantách, typech barevnosti, vzorů vnitřního polstrování a mnoha dalších specifik výběru.

Jejich motto zní: Smrt si nevybírá, vy můžete…

HogoGofoDesign zdroj: Prague Design Week

HogoGofoDesign

HogoFogoDesign zdroj: Prague Design Week

HogoFogoDesign

Infiberry

Dalším vystavovatelem je nově se rodící firma Infiberry. Začínající projekt myslí na třídění odpadu a především na plastové sáčky. Ty jsou jedním z nejčastěji netříděným odpadem. Firma přišla s alternativou, kterou nazvala Frusack tašky.

Frusacky jsou z odolného a omyvatelného materiálu. Dovoluje to jejich dlouhodobé užívání. Navíc se vyrábí v České republice, což snižuje jejich ekologickou stopu. Komě toho nabízí praktický design a výběr z mnoha druhů barevných provedení. Na trhu se objeví na podzim 2015. Ale už teď je možné je vidět, či dokonce vyhrát na přehlídce.

Infiberry zdroj: Prague Design Week

Infiberry

Infiberry zdroj: Prague Design Week

Infiberry

Jakub Velínský

Na přehlídce se představuje i český designér Jakub Velínský se svými betonovými dekoracemi. Málokoho napadne, že by se beton dal využít i jinak než na stavbu a těžkou práci. Na přehlídce se potvrzuje, že se s ním dá ozdobit byt či dům.

Beton je zajímavě strukturovaný materiál, kterému se pouze přidá tvar. Dá se využít pro šperky či doplňky do domácnosti, jako jsou nástěnné hodiny či závěsné lustry. Navíc kombinací s kontrastně různě barevnými materiály vynikne čistota a styl. 

Jakub Velinský  zdroj: Prague Design Week

Jakub Velínský

Jakub Velinský zdroj: Prague Design Week

Jakub Velínský

Program Prague Design Week je právě v polovině. Pokud máte zájem navštívit přehlídku designu a umění, neváhejte. Akce vyvrcholí už tuto neděli, 17. května 2015.

Více informací nejen o programu a vystavovatelích naleznete na oficiálních stránkách Prague Design Week.

Zdroj fotografií: archiv Prague Design Week

Veronika Hájková

Veronika Hájková

Autorka je absolventka vysoké školy, pocházející z historického města Kutná Hora. Redaktorka v sekci Design a Literatura, kavárenská povalečka a milovnice dobrého vína. Největším snem je navštívit Island, nebo San Francisco.

Zanechte komentář