Epic Citadel – Mobilní benchmark

Technologie / 4.2.2013

Projděte se po středověkém hradě a poznejte, jak výkonný je váš smartphone.

Kdo vlastní iPhone si možná pomyslí, že jsme právě vylezli z nějaké jeskyně, neboť Epic Citadel je už více než dva roky stará aplikace. Na platformě Android se však objevila až nyní a stále má co nabídnout.

Předně je vhodné si ujasnit pojem „benchmark“. Jedná se o program, který je navržený k tomu, aby zjistil výkon zařízení, na němž je nainstalován. Může se jednat o jednoduché srovnávání parametrů ale také o komplexnější grafické zobrazení, které „v praxi“ zkoumá, jak si váš stroj vede. Na stolních počítačích poměrně běžná věc, ale i na mobilních telefonech už můžeme najít zástupce této vychytávky. Například právě Epic Citadel.

EpicCitadel5

Aplikace běží na Unreal Engine 3, tedy na tom samém, co na PC využívají moderní hry jako například Unreal Tournament 3, série Mass Effect nebo Borderlands. I to potvrzuje, jak moc je výkon mobilních zařízení relativní a co všechno se ve skutečnosti dá z vašeho mobilu vymáčknout.

V samotné aplikaci navštívíte středověký hrad a jeho přilehlé okolí a pokocháte se detailností tohoto malého světa. Víc od Epic Citadel ale nečekejte, protože je to opravdu jen ukázka grafického výkonu. I když je pravdou, že v diskuzích na Google play se uživatelé dost aktivně předhánějí, kdo má na svém zařízení více fps (frames per sekond – snímků za vteřinu).

Epic Citadel si můžete stáhnout na Google Play ve vašem zařízení s Androidem (popřípadě na iOS, pokud jste o této aplikaci doteď nevěděli), nebo si dokonce virtuální procházku vyzkoušet i přímo v prohlížeči na PC.

EpicCitadel4

Oficiální stránky aplikace – http://www.unrealengine.com/en/showcase/mobile/epic_citadel/ (rovněž zdroj obrázků)

Google Play odkaz – http://bit.ly/14vcMb8

Ondřej Martinů

Ondřej Martinů

Redaktor sekce technologie, student žurnalistiky na Univerzitě Palackého, amatérský fotograf, nadšenec do mobilů, fotoaparátů, automobilů a dobrého vína.

Zanechte komentář