WIN WIN LOVE

Originální obchod WIN WIN love

Krása a móda / 12.5.2015

Originální a kreativní second hand, který pro zákazníky udělá skoro cokoliv a přizpůsobí se době a vkusu mladých. Takový je WIN WIN love.

To, co potřebujeme po celý život, je jídlo a oblečení. Oblečení je v této době ale bohužel věc, která už není jen o funkčnosti a kvalitě. V obrovských obchodních řetězcích se prodávají kousky, které jsou buď z neuvěřitelně špatných a nepraktických materiálů, anebo je jejich cena tak přemrštěná, že se vám z cenovky zatočí hlava. V nejhorších případech obojí. Dnes se ale přeneseme na místo, kde je opak pravdou. Second hand WIN WIN love je nový projekt dvou dívek, které tento problém již nějakou dobu trápí. Menší rozhovor s Annou a Barborou vás přesvědčí, že kvalita a levná ceny jdou dohromady. 

Co je to WIN WIN love?
WIN WIN love je oděvní značka, která je od začátku do konce postavená na hodnotách etiky a ekologie. Její podstatu tvoří esenciální kousky oblečené ze second handu, které ručně přešíváme a opět navracíme zpět do života. 

Jak projekt odstartoval?
Nápad na značku vznikl zhruba před dvěma lety. Prvně jsem nakupovala a přešívala sama pro sebe a pak jsem se rozhodla, že to zkusím nabídnout i ostatním. Věci se začaly dobře prodávat a narazila jsem na Aničku, se kterou jsme spojily síly a značku začaly posouvat dál společně – WIN WIN!

Čím je WIN WIN výjimečný?
Udržitelná móda v našem pojetí znamená odpovědný přístup ke každému jednotlivému kusu oblečení, do kterého již někdo před námi vložil zdroje i úsilí na jeho výrobu. Tímto odpovědným přístupem se snažíme prodloužit jeho život a snížit poptávku po novém.

Také jsme velmi opatrné při výběru oblečení. Každý kousek ze second handu musí splňovat naše představy o barevném odstínu, materiálu, původu a kvalitě. Je velmi důležité, abychom v něm na první pohled viděly potenciál pro přeměnu. 

WIN WIN LOVE FASHION

WIN WIN love úlovky.

Kdo se na projektu podílí?
Značka není jen o nás, ale i o ostatních dívkách (#winwingirls). Naše cesta módou nás přivedla ke skvělým dívkám, které se staly našimi zákaznicemi, modelkami a přítelkyněmi. Snažíme se proto, aby WIN WIN vnímaly jako filozofii, která jim vedle zábavy z nakupování může přinést i vědomosti.

Kde kousky nakupujete?
Všechny kousky z naší nabídky pochází ze second handů po celé České republice a našich oblíbených evropských měst. Na našich stránkách naleznete jak přešité kousky, tak i naši vlastní kolekci, která je ve jménu udržitelnosti ušitá z látek z druhé ruky.

Co je váš cíl?
Přály bychom si, aby si ženy a dívky, které jsou zrovna na nákupním lovu, vzpomněly, že existuje i etičtější cesta, jak pro sebe získat něco krásného. Bude to WIN WIN pro nás i pro vás.

Co byste vzkázaly mladým talentům s nápadem?
Nemějte strach.

Zdroj fotografií: winwinlove.eu

Zuzana Soudská

Zuzana Soudská

Bývalá studentka umělecké školy v centru Prahy, která se nyní pokouší postavit na vlastní nohy. Pokračuje ve studiu angličtiny a zajímá se o design a umění v Praze.

Zanechte komentář