The Carrie Diaries: Jaká byla Carrie před Sexem ve městě?

Film / 6.2.2013

Seznamte se s šestnáctiletým já Carrie Bradshaw.

Spisovatelka a sloupkařka Carrie Bradshaw, hlavní hrdinka světoznámého seriálu Sex ve městě, se stala prototypem sebevědomé, soběstačné, nezávislé ženy, které nechybí styl, šarm, parta věrných kamarádek a zástup mužských obdivovatelů. Stala se vzorem tisíce dívek po celém světě, které touží žít stejný život jako ona – život plný žlutých taxíků, vysokých podpatků a nezávazného sexu.

Jaký život však vedla tato módní ikona před tím, než se přestěhovala do New Yorku?  Byla stejně seběvědomá, oblíbená a obletovaná jako její třicetileté já? Po úspěchu Sexu ve městě přicházejí tvůrci se seriálem, který mapuje první krůčky mladé a ještě nezkušené Carrie. Seriál, který začal americký televizní kanál The CW vysílat na začátku roku, je inspirován stejnojmennou knihou spisovatelky Candance Bushnell.

AnnaSophia Robb a Austin Butler. Zdroj: cwtv.com.

AnnaSophia Robb a Austin Butler. Zdroj: cwtv.com.

Píše se rok 1984, v módě jsou rukávové vycpávky a prezidentem je Ronald Reagan. Carrie je krásných šestnáct, začíná jí poslední školní rok na střední s novým pohledným spolužákem, ale ona se ještě stále nevypořádala se smrtí své matky. Proto jí otec domluví stáž v advokátní kanceláři svého známého na místě, kde se plní sny – na Manhattanu.

Ďábelsky nevinná AnnaSophia Robb

Na roli mladičké Carrie byly zvažovány stálice červeného koberce jako Miley Cyrus nebo Blake Lively. Nakonec konkurz vyhrála dětská hvězda AnnaSophia Robb (Karlík a továrna na čokoládu, Most do země Terabithia), na kterou se nejen hezky dívá, ale v porovnání s její o rok starší kolegyní Miley umí AnnaSophia skutečně hrát.

AnnaSophia Robb si prostě zamilujete! Zdroj: cwtv.com.

AnnaSophia Robb si prostě zamilujete! Zdroj: cwtv.com.

Co mají tedy seriály Sex ve městě a The Carrie Diaries společného vyjma hlavní hrdinky a tolik obdivovaného města? Obávám se, že nic. Ostřílení fanoušci si budou muset zvykat na novou Carrie, její sestru a otce, přátele, spolužáky, nové lásky. Vztahy se sice řeší stále, ale už to není ten „starý“ Sex ve městě. I stopáž je delší, místo dvaceti minut celých čtyřicet.

Průměr, který neurazí, ale ani nenadchne

První série obsahuje třináct dílů a sleduje poslední rok Carrie na střední. Na konci první série by se mělo objevit mladší já Samanty Jones.

Zdá se, že seriál vznikl, aby zaplnil díru, která vyvstala po ukončení seriálu Gossip Girl. Pochybuji, že seriálu propadnou fanynky Sexu ve městě, které jsou dnes již přece jen odrostlejší, protože vzdychání blonďaté puberťačky nad nepřízní osudu je asi zajímat nebude. Současnou mládež by seriál zaujmout mohl, především díky atmosféře a skvělé hudbě osmdesátých let. Ale ruku na srdce, to je to jediné, čím seriál vyniká.

The Carrie Diaries se tak zařadí do kupy seriálů, jenž neurazí, pobaví, ale nikdy se z nich nestane kultovní hit, který sklízí řadu cen.

Zdroj perexové fotografie: cwtv.com.

Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentář