Proč (ne)vycházet se sourozenci?

Osobní rozvoj Vztahy / 3.2.2013

Říkáte si, že právě vaše sestra nebo bratr jsou ti nejhorší na světě? Změňte to!

Ptáte se proč? Důvodů je hned několik:

  •  Když se ocitnete v nějaké problémové situaci, může to být právě váš sourozenec, kdo vás obejme a uklidní, že všechno bude zase dobré.
  •  Když přijdete domů a budete si chtít povídat, sourozenec může být ten, s kým si skvěle popovídáte.
  •  Nikdy nevíte, o koho z rodiny můžete přijít, proto byste se svých sourozenců měli držet.
  •  Ve dvou se to lépe táhne, měli byste se jednoduše držet při sobě, ať se děje cokoli.
  •  Pokud studujete a máte staršího sourozence, který je taky na škole, může vám být nápomocný.

Jednou jsem šla hrozně pozdě domů z akce se svými kamarády, trošku jsem to přehnala s pitím, a kdyby nebyla doma sestra, asi bych to nezvládla,“ svěřila se dvacetiletá Petra z Brna.

sourozenci

Někteří spolu mohou mít krásný vztah již od dětství. Zdroj: Foter.com

A proč se sourozenci nevycházet?

  •  Protože se k vám bratr nebo sestra nemá, když jste ve škole, alespoň nemáte ostudu.
  •  Protože nemusíte plnit jejich prosby, máte čas navíc.
  •  Protože je můžete provokovat a psychicky je deptat.

(Všechny tyto důvody jsou samozřejmě myšleny s humorem, nikoli vážně!)

Vždycky mě štvalo, že jsem se musel starat o mladší sestru, chodila za mnou ve škole, všichni se smáli, že mám novou holku, tak jsem se s ní pohádal a byl klid. Byla uražená, tak za mnou přestala chodit,“ řekl devatenáctiletý Lukáš z Ostravy.

Lidé si neuvědomují, jak důležití jsou sourozenci, dokud je nějakým způsobem alespoň na chvíli neztratí. Což je smutné. Kdybychom museli ztrácet všechno, čeho bychom si měli vážit, asi bychom nic dlouho neměli. Na světě je totiž dost takových lidí, co jsou egocentričtí, všechno vztahují na sebe, nechávají si pomáhat, ale druhým nepomůžou. Jednoduše berou, ale nedávají.

Je pravda, že mnohým prospívá, když se od svých sourozenců odstěhují, člověk může být tomu druhému stále nablízku, ale nebydlí s ním, takže nemusí řešit věci jako uklízení poloviny pokoje, hádání se, že ten den nebude umývat nádobí, protože ho umýval včera a podobně. Myslím si, že to samozřejmě závisí i na věku. Do 15 let si ještě člověk neuvědomuje, proč sourozenci existují. V tomto velmi lituji jedináčky. Nikdy totiž nezažijí mít nejlepšího kamaráda na celý život bez toho, aby se museli nějak snažit, přetvařovat nebo se chovat jinak, aby se tomu druhému zavděčili. Bratr nebo sestra vás totiž berou takové, jací jste, a znají vás.

Bratr nebo sestra - pomocnou ruku vám podají oba! Zdroj: sxc.hu

Bratr nebo sestra – pomocnou ruku vám podají oba! Zdroj: sxc.hu

Važte si svých sourozenců, ať už jsou starší nebo mladší. Představují vaši rodinu, vaši krev. Možná ještě stále máte starosti se sourozenci, ale buďte trpěliví, za pár let bude všechno jinak.

Když jsme byly se sestrou mladší, praly jsme se, nadávaly si, všelijak na sebe žárlily, ale dnes můžu naprosto upřímně říct, že je to moje nejmilovanější sestřička, kterou bych nikdy nevyměnila, a znamená pro mě moc. Je sice starší, ale mám pořád pocit, že ji musím hlídat, aby jí někdo neublížil. Je prostě skvělá! A přeji všem, aby měli tak hodné a milující sourozence jako mám já!“ řekla jednadvacetiletá redaktorka Denisa z Ostravy.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář