Krucipüsk na Flédě

Krucipüsk na Flédě ukázal, že na to pořád má

Hudba Kultura / 6.4.2015

Legendární česká hardrocková banda z Prahy podruhé zbrousila prkna Flédy a jasně ukázala, že nepatří do starého železa, jak si někteří kritici myslí.

Upřímně, zasekl jsem se někdy v roce 2005 po vydání alba Druide! a to byli úplně jinde. Respektive, mé seznámení s touto kapelou proběhlo na Pink Panther Festu 2005 ve Vizovicích, kdy jsme tam s rodiči a jejich známými přijeli na Kabáty. Nevím, proč tam vlastně jela i mamka, když všechny kapely, co tam hrály, buď neznala, nebo se jí nelíbily. Jedna z kapel, které neznala, byla i kapela Krucipüsk. Jakmile kluci spustili, zježily se jí hrůzou všechny vlasy. Podle jejích slov dokonce i chlupy na zádech, které tam nikdy před tím neměla. V ten moment jsem věděl, že tu muziku musím milovat a stala se z ní má účinná zbraň. Potom to u nás vypadalo zhruba takhle: „Mami dej mi pade na pivo.“ Odpovědí mi bylo většinou ne. OK chce mě doma, tak to má mít. Vyhulil jsem nějakou pecku od Krücipusk nahlas a vážně to zabíralo. Do minuty jsem byl vypakován s kilem v ruce z domu. Pustit teď Ráj, tak se začne maximálně tak strachovat, jestli jsem se neupsal nějaké sektě.

Krucipüsk na Flédě

Tom předvedl i taneční kreace.

Začátek koncertu bych řekl, že bylo takové drobné oťukávání, jednak tato kapela začínala od nuly, protože neměli žádnou předkapelu, která všechny naladí a zadruhé frontman Tom byl možná trošku nesvůj z chladnosti fanoušků. Je fakt, že člověk uveden do Beatové síně slávy by se měl vítat jinak než tichým vstupem na pódium, při kterém byly slyšet jeho kroky. Třetí písničkou se však vše zlomilo a rozjela se mohutná lokomotiva, která sálala obrovskou energii. Koncert nabral nečekané obrátky a zazněly i songy již ze zmíněného alba Boombay a musím říct, že naživo je to úplně někde jinde. Studiovku mamka přežije, ale koncert by pořád nerozdýchala.

Kluci se solidně potili

Kluci se solidně potili.

Kluci šlapali jak hodinky ze Švýcarka. Šmrnc dodávalo aranžmá v podobě perfektně zmáknutých vyhrávek všech hudebníků a místy vícehlasy, které na cédéčkách neuslyšíte. Bylo úžasné pozorovat skalní fanoušky, jak se oddávají muzice a někteří zvládali i sólo pogo! Existuje spousta kapel, které jsou studiově perfektní a koncert stojí za starou bačkoru, ale naštěstí Krucipüsk dokazuje, že ty koncerty naopak opravdu stojí za to, abyste na nich byli!

Tak příště určitě zas!

Tak příště určitě zas!

Zdroj všech fotografií: Michal Tomešek

Michal Tomešek

Michal Tomešek

Jsem tak trochu blázen do muziky, do mašin a sem tam něco i vyfotím. Momentálně pracuji na seriálu Na mašine za hudbou. Veškeré fotky z akcí jsou k dispozici: http://showie.rajce.idnes.cz/

Zanechte komentář