hc trinec, play off extraligy 2014/2015

Semifinále zatím vychází favoritům

Sport / 31.3.2015

Semifinále Extraligy ledního hokeje má za sebou první dva zápasy v obou sériích. Blíže k vítězství v sérii mají zatím oba favorité.

Třinec nastoupil na domácí půdě proti Spartě a Litvínov hostil Kometu, která se jako jediná z týmů do semifinále probojovávala v sedmi zápasech. Ačkoliv hosté v obou sériích své soupeře řádně potrápili, jak Třinec, tak Litvínov dokázali vybojovat cenné body. Série se nyní přesouvají na stadióny hostujících týmů, dá se tedy očekávat pořádné drama.

Třinec Spartu zaskočil

Hned v prvním zápase se podařilo Ocelářům dostat skvěle střílející Spartu do kolen. Ve druhé třetině poprvé skóroval z trestného střílení Radim Matuš. Další branku přidal hned vzápětí Martin Adamský, za Spartu snižoval Lukáš Pech. Pak už ale zápas opanovali domácí. Do konce zápasu nastříleli bezmocnému soupeři ještě čtyři branky. V samotném závěru upravil kosmeticky skóre Daniel Přibyl. Třinec – Sparta 6:2.

hc sparta, play off extraligy 2014/2015

V prvním zápase měl Třinec jednoznačně navrch. Zdroj: hcsparta.cz, autor Lenka Rybaříková

Po tomto debaklu se dalo očekávat, že Sparta změní přístup. V druhém zápase si pražští hráči mnohem více hlídali obranu a do zápasu nastoupili už od první minuty ve vysokém tempu. Díky tomu vyhráli první třetinu 0:2. Jenže Třinec zabojoval. Ve druhé třetině zápas otočil na 3:2. Nahoru a dolů – tak by se dalo tohle utkání nazvat. Sparta totiž po vstřelení dvou branek šla opět do vedení. Těsně před koncem zajistil Ocelářům prodloužení Milan Doudera.

V nastaveném čase rozhodl o vítězství domácích Vladimír Roth. Třinec tak vede v sérii 2:0. Na Spartě to ale rozhodně nebude mít jednoduché, jak už ostatně pražský klub ukázal ve druhém zápase. Na skvělý hokej se můžete těšit ve čtvrtek a v pátek.

Kometa si vylámala zuby na Francouzovi

Hodně defenzivní a méně atraktivní hokej nabídla druhá semifinálová série. Litvínov, který v základní části skončil druhý, hostil brněnskou Kometu. Oba týmy hrály hlavně bezpečně dozadu. Ne snad že by byla nouze o akci. Zápas se ale hodně kouskoval díky častým vyloučením. Z přesilovky také padl první gól hned v úvodu zápasu – skóroval litvínovský Michal Trávníček. Kometa pak celý zápas dotahovala, ale marně. Litvínov – Kometa 3:2.

hcv kometa, play off extraligy 2014/2015

Naposledy v Rondu Kometa slavila. Bude tentokrát slavit zase? Zdroj: hc-kometa.cz, autor Michael Eger

Ve druhém zápase se Kometa mnohem víc drala do zakončení, narazila však na soupeře, s nímž si nedokázala poradit. Byl jím Pavel Francouz v brance Litvínova. Z dvaceti čtyř střel pustil za svá záda pouze jednu. Ačkoliv Brno bylo v zápase aktivnější, poslední třetina patřila Litvínovu. V ní taky vstřelil dvě branky a uzavřel tak skóre zápasu na definitivních 2:1.

Stav série je tedy také 2:0. Už v pondělí proti sobě týmy nastoupí v brněnském Rondu a jak se dá očekávat, zápas to bude víc než jen napjatý. Sledujte play-off s námi!

Zdroj perexové fotografie: hcocelari.cz, autor Marian Ježowicz