EXPO 2015 přivítá první návštěvníky už za měsíc

Cestování / 5.4.2015

Metropole severní Itálie Milán hostí po více než sto letech světovou výstavu EXPO 2015.

Nejslavnější světová výstava EXPO po třech letech opět otevírá návštěvníkům své brány. Po dosud poslední výstavě v jihokorejském městě Josu konané v roce 2012 přebírá štafetu severoitalský Milán. Dějiště jedné z nejsledovanějších akcí se tak po sedmi letech přesouvá zpět na půdu evropského kontinentu.

Cílem výstavy s tématem „Feeding the planet, energy for life“, tedy „Uživit planetu, energie pro život“, je představit návštěvníkům spojení výživy a jídla jak s vědou, tak s kulturou a tradicemi jednotlivých účastnických zemí.

TIP REDAKCE

Pokud uvažujete o návštěvě světové výstavy EXPO 2015, ale netroufáte si vyrazit na vlastní pěst, doporučujeme sledovat nabídky slevových serverů. Řada z nich nabízí zájezdy přímo na výstavu za výhodné ceny!

Atmosféru umocní i samotné výstaviště kombinující architekturupřírodou. Jeho realizace se ujala světově proslulá dvojice švýcarských architektů Jacques Herzog a Pierre de Meuron, kteří jsou mimo jiné autory stadionu Ptačí hnízdo v Pekingu. Od zbytku města je výstavní areál oddělen umělým vodním kanálem.

Češi nebudou chybět

Své místo na světové výstavě bude mít i Česká republika. Konstrukce národního pavilonu je založená na jednoduchém a šetrném systému konstrukce modulů podobných obytným buňkám, což v budoucnosti umožní jeho rozebrání a opětovné využití. Český pavilon byl dokončen v prosinci minulého roku a už nyní účastníci předpokládají hojnou návštěvnost. Největším lákadlem se má stát Laboratoř ticha, která návštěvníkům pomocí moderních technologií představí les na buněčné úrovni.

Expo český pavilón

Český pavilon je už nyní považován za velmi povedený. Zdroj: Wikimedia Commons, CHYBIK + KRISTOF Associated Architects

EXPO 2015 bude probíhat od 1. května do 30. října a návštěvníci tak budou mít možnost na ploše větší než jeden kilometr čtvereční seznámit se s kulturou, průmyslem a životním stylem 147 účastnických zemí z celého světa.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář