Vlny: Maraton seriálu Kancelář Blaník

Film / 31.3.2015

Do brněnského kina Scala zavítá lobbista Tonda Blaník a jeho kontroverzní internetový seriál Kancelář Blaník.

Čtvrtý večer studentského kina Vlny pokračuje dalším seriálovým maratonem. Po seriálech The Big Bang TheoryČtvrtá hvězda nás čeká další neméně vtipný seriálový počin z dílny Marka Najbrta a Bohdana Slámy, Kancelář Blaník.

Politický sitcom, který humorně a nevybíravě reflektuje dění na české politické scéně, se začal vysílat v roce 2014 jako internetový seriál. Hlavní postavou je majitel PR a lobbingové agentury Tonda Blaník (Marek Daniel), který – jak o sobě sám píše na twitteruspoluovládá republiku od roku 1997. Jeho věrnými podřízenými jsou sekretářka Lenka (Halka Třešňáková) a mimořádně schopný osobní asistent Žízala (Michal Dalecký). Ať si vybavíte jakoukoli politickou kauzu z Televizních novin za poslední dobu, buďte si jisti, že oni v tom mají prsty. Pokud se tedy chcete dozvědět „jak to všechno vlastně doopravdy bylo“, přijďte se na to podívat na velkém plátně v úterý 31. března ve 20:30 do brněnského kina Scala.

[one_fourth]

Na ukázková videa se podívejte tady nebo tady.

[/one_fourth]

Tento typ seriálů u nás do té doby neměl obdoby, i když ve světě je tento fenomén již známý a především na Youtube jsme mohli sledovat seriály jako The Guild (2007, Felicia Day, Jeff Lewis), MyMusic (2012, Benny Fine, Rafi Fine) nebo Riley Rewind (2013, Ray William Johnson, Anna Akana). Od youtuberů se internetový seriál přesunul také na server Netflix, v jehož produkci vznikl například seriál House of Cards nebo Orange Is the New Black. Do televize se tyto seriály často vůbec nemají ambice dostat, neboť jejich cílová skupina diváků je právě na internetu.

Kancelář Blaník si získala oblibu mezi diváky. Zdroj: Stream.cz

Kancelář Blaník si získala oblibu mezi diváky. Zdroj: Stream.cz

V Česku ještě nedávno znamenal internetový obsah pouze reprízy seriálů vysílaných v televizi nebo vystřižené scény z televizních pořadů. Se seriálem Kancelář Blaník však dorazil fenomén internetových seriálů i k nám. V současné době startuje seriál již třetí sezónu. Od ledna 2015 navazuje na novou tradici internetových seriálů nový seriál Pizza boy z dílny Adama Hobzika.

Na promítání studentského kina Vlny uvidíte celou první řadu a jako bonus první díl nové třetí řady seriálu. Projekce nebude tentokrát tak dlouhá, jako byla na předchozích seriálových maratonech, vzhledem k délce jednotlivých dílů. Po projekci tedy proběhne také diskuze s tvůrci, kterou bude moderovat filmový teoretik Petr Szczepanik. Zúčastní se jí Michal Dalecký alias Žízala a scenárista seriálu Tomáš Hodan.

Pokud tedy zrovna nebudete mít virózu, bude vám fungovat Opencard nebo se neztratíte v tunelu Blanka s krabicí vína, určitě se zastavte do kina Scala. Více informací naleznete na oficiálních stránkách, oficiálním facebooku nebo facebookové události.

Zdroj perexové fotografie: Vlny

Karla Melichnová

Zanechte komentář