Hudební aplikace, které stojí za to vyzkoušet

Hudba Kultura / 20.4.2015

Máme pro vás několik tipů na aplikace, které by neměly chybět ve smartphonu všech hudebních nadšenců.

Deezer

Deezer, zdroj: www.play.google.com

Deezer k nám přišel z Francie v roce 2012 a nyní patří mezi nejznámější hudební služby v ČR. Po vytvoření účtu můžete Deezer využívat nejen na smartphonu, ale můžete si přes něj pustit hudbu na svém PC přes webový prohlížeč nebo klidně přes smart TV, tablet atd. Po přihlášení k Deezeru si vyberete oblíbené hudební žánry, případně i umělce. Podle těchto kritérií vám aplikace doporučí skladby, které by se vám mohly líbit. V Deezeru si můžete vyhledat jednotlivé písničky nebo si můžete pustit playlisty, které vytvořili ostatní uživatelé. Další možností je spustit si nějaké rádio ze seznamu.

Deezer obsahuje 35 milionů skladeb, takže se nemusíte bát, že byste si nevybrali. Najdete zde také hodně českých interpretů. Služba Deezer má dva tarify. První tarif je zdarma, ale obtěžují vás reklamy a nemůžete službu využívat naplno. Deezer můžete po celou dobu používat zdarma na počítači a tabletu. Na mobilním telefonu si po zkušebním měsíci musíte službu předplatit, jinak můžete poslouchat jen prvních 30 vteřin ze skladby. Tarif Premium+, se kterým můžete službu využívat naplno, pořídíte za 165 Kč za měsíc.

Soundcloud

SoundCloud, zdroj: www.play.google.com

Soundcloud je hudební server, na kterém najdete nespočet skladeb. Pokud vás nebaví mainstreamové skladby a chcete objevovat novinky, tak je pro vás Soundcloud ideální. Neznamená to, že byste zde nenašli známé skladby, ale Soundcloud obsahuje i spoustu cizích interpretů a DJů. Nejdříve si musíte vytvořit účet a následně si můžete vytvářet své seznamy skladeb nebo dokonce uploadovat své písničky. Soundcloud slouží taky jako hudební sociální síť. Aplikace je zdarma.

 

 

 

 

 

Youradio

Youradio, zdroj: www.play.google.com

Youradio je česká aplikace, která by se dala označit jako internetové rádio. Máte na výběr z několika vytvořených playlistů. Jednotlivé playlisty jsou označeny jako nálady. Nemusíte se obávat, že zde budou chybět české skladby. Pokud si budete chtít namíchat jednotlivé písně do svého playlistu, můžete si vytvořit svou vlastní náladu. Nevýhodou Youradia je malý výběr skladeb. Nenajdete zde všechny písně, které si budete chtít poslechnout. Aplikace je zcela zdarma.

Osobně využívám asi nejvíc aplikaci Youradio. Vyhovuje mi hlavně její jednoduchost. Soundcloud používám o něco méně. Pokud si chci poslechnout některé méně známé skladby, je pro mě Soundcloud jasnou volbou. A co vy? Jaké hudební aplikace používáte? Napište nám vaše postřehy do komentářů.

Zdroj perexové fotografie: www.pexels.com

Patrik Kozlík

Patrik Kozlík

Jsem studentem žurnalistiky. Mezi moje nejhlavnější koníčky patří sport, čtení, psaní a technologie. Řídím se heslem: Dělej co tě baví a budeš nejšťastnější člověk.

Zanechte komentář