Tři české blogy, s nimiž procestujete svět

Cestování / 17.4.2015

Ještě jste nepronikli do vod české blogové scény? Pokud hledáte něco o cestování, začněte těmito třemi blogy, které vás zavedou na samá zajímavá místa.

Blogová scéna u nás i ve světě se neustále rozšiřuje a třeba se jednou stane, že budeme mít blog všichni, stejně jako dnes Facebook či jiné sociální sítě. Hlavní roli na blogerské scéně zřejmě hraje móda a kosmetika, hned v závěsu se ale drží právě cestování, protože i módní blogerky na různé akce hojně vyrážejí do zahraničí a neváhají o tom napsat. Přinášíme vám přehled tří nejzajímavějších českých lifestylových blogů (nejen) o cestování.

Life blogerka roku 2014 – Tereza in Oslo

Tento blog píše Tereza, která je původně z Prahy, ale již nějakou dobu žije v Norsku, konkrétně v Oslu. Její blog nedávno získal nejvyšší ocenění v soutěži Blogerka roku 2014 v kategorii Life a už to napovídá, že je skutečně oblíbený a zajímavý.

Dozvíte se zde nejen spoustu informací o norském životním stylu, ale také zajímavosti o Terezině práci, jejím norském manželovi, její motivaci, inspiraci, … Zkrátka zde najdete vše, co by takový správný lifestyle blog měl obsahovat. Včetně úchvatných fotografií, díky nimž se do Terezina pestrého života přenesete ještě snadněji.

Kdo by Tereze nezáviděl, že se přestěhovala do tak krásné země jako je Norsko. Zdroj: Wikimedia Common, cheran

Kdo by Tereze nezáviděl, že se přestěhovala do tak krásné země, jako je Norsko. Zdroj: Wikimedia Common, cheran

Tereza samozřejmě cestuje i jinde než po Norsku a občas zpět do Čech. Například v únoru jsme se na jejím blogu mohli dočíst o výletu do Krakowa, přičemž se v článku objevilo i video. A nedávno se Tereza vydala do nám ne až tak vzdálených Tater.

Pokud vás tedy zajímají poutavé životní příběhy, což ten Terezy bezpochyby je, rozhodně byste na tento blog měli zavítat. Najdete zde inspiraci nejen na cesty, ale i na to, jak učinit důležitá životní rozhodnutí.

Sandra Kisić má ráda boty, ale i cestování

Blog, který se dříve jmenoval Boo Needs New Shoes, dnes nese pouze jednoduchý název – jméno své autorky Sandry Kisić. Pro změnu názvu se Sandra rozhodla kvůli tomu, že boty hlavním tématem jejího blogu už nejsou, píše totiž o všem možném – módě, kosmetice, ale také o cestování. Často navštěvuje zajímavá místa hlavně v Evropě a je známá tím, že si v dané destinaci vždy pronajme byt přes portál Airbnb, o němž se od nás brzo dozvíte něco víc ve speciálním článku.

Istanbul je jedním z měst, která Sandra nedávno navštívila. Zdroj: Wikimedia Commons, Mark Ahsmann

Istanbul je jedním z měst, která Sandra nedávno navštívila. Zdroj: Wikimedia Commons, Mark Ahsmann

V poslední době navštívila například Istanbul, Antverpy, ale i hanáckou Olomouc. V jejích zápiscích z cest se vždy dozvíte nějaké užitečné informace a zároveň se pokocháte zajímavými fotkami. Článek 7 věcí, ve kterých je radno cestovat, je dobrým rádcem pro každou cestovatelku. Dozvíte se, co si vzít na sebe, aby to bylo co nejpraktičtější, ale zároveň vkusné. O Sandře zde nepíšeme poprvé, již v minulém roce jste si s ní mohli přečíst rozhovor v sekci Krása.

A Cup of Style – sesterské tajemství úspěchu

Lucii a Nicole Ehrenbergerovy není třeba představovat. Jejich blog A Cup of Style je rozhodně jedním z absolutně nejúspěšnějších českých blogů. To dokazuje i dvojnásobné vítězství v Blogerce roku v kategorii Fashion. V blogovém světě se pohybují již více než deset let, což je v jejich věku skutečně obdivuhodné. Ano, jejich blog je zejména o módě, ale obě holky opravdu hodně cestují. Lucka byla celé léto minulého roku na Work & Travel v USA, kam za ní na Fashion Week do New Yorku přiletěla i Nicole. Kromě toho je teď Lucie na Erasmu ve Velké Británii, takže cestování je skutečně hlavním obsahem blogu.

Na blogu A Cup of Style najdete i vlog z nedávného výletu Lucky do Brightonu. Zdroj: Wikimedia Commons, Paul Allison

Na blogu A Cup of Style najdete i vlog z nedávného výletu Lucky do Brightonu. Zdroj: Wikimedia Commons, Paul Allison

Ze svých cest holky z Cup of Style natáčejí i takzvané vlogy, které jsou ke zhlédnutí na jejich YouTube profilu. Sledovat je samozřejmě můžete i na Facebooku, Instagramu, Twitteru, Lookbooku a mnoha dalších sociálních sítích, kde najdete i věci, jež se na samotný blog nedostanou. Nicole a Lucka ale nejsou na Generaci 21 poprvé, stejně jako Sandra. I ony byly už před dvěma lety vyzpovídány redaktorkou sekce Krása. A Cup of Style je rozhodně blog, který byste měli sledovat, pokud máte rádi módu a cestování.

Tato trojice blogů je spolehlivou zábavou pro dlouhé večery, kdy potřebujete odkládat školní povinnosti, nebo se mohou stát inspirací pro vaše letní cesty. Blogová scéna je v současnosti opravdu široká, ne o všech blozích se dá říct, že jsou úplně kvalitní, to o těchto třech však rozhodně neplatí. Zde je kvalita zaručena.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu, binsurf

Eliška Vrbová

Eliška Vrbová

Studentka žurnalistiky s někdy až přehnaným zájmem v hudbě a módě. Klavíristka a sboristka, která by nejraději byla pořád někde na cestách, protože: "Svět je jako kniha a ten, kdo necestuje, čte pořád jenom jednu stránku."

Zanechte komentář