CZECH GRAND DESIGN

CZECH GRAND DESIGN 2014: Konečně známe vítěze

Design / 27.3.2015

Prestižní designová soutěž zná své vítěze. Podívejte se, kdo si zasloužil první místa v CZECH GRAND DESIGN 2014.

V sobotu 14. března 2015 proběhlo již deváté slavnostní předávání cen. Celý večer se nesl v lehce módním duchu. Hlavní cenou soutěže se totiž stalo kimono navržené výherkyní minulého roku, Monikou Drápalovou. Ve Stavovském divadle se předalo celkem 11 cen, jedna pro každou kategorii, které si teď jednotlivě představíme.

V kategorii Fotograf roku získal cenu Adam Holý, který je známý za svoje erotičtější fotografie. Fotí ale i něžné portréty známých osobností a skvěle si pohrává s odrazem světla a stínů. Holý v soutěži zvítězil se svojí knihou The Overview Effect.

V kategorii Grafický designér roku vyhrála trojice designérů (Tomáš Celizna, Adam Macháček, Radim Peško) s vizuálním stylem grafického bienále v Brně.

Třetí kategorií byl Designér šperku roku. Kimono za tuto cenu si odnesla velice talentovaná Janja Prokić. Kolekce Hidden Space, která je vytvořena na základě tří oblíbených pohádek z autorčina dětství, se skládá z masivních i křehkých kousků pro moderní ženu.

CZECH GRAND DESIGN

Vítězové kategorií Fotograf roku, Grafický designér roku a Designér šperku roku.

Cenu za Designéra roku (cena Ministerstva kultury ČR) si zasloužilo studio DECHEM, které vytvořilo nádhernou vázu ze skla. Váza je pojata jako malé městečko, po kterém i nese název Glass Town. 

Módní kimono právem získala značka LaFormela, která cenu obdržela za velice extravagantní kolekci S/S 2015. Tuto značku tvoří tři čeští a slovenští návrháři, kteří vyrůstali na vesnici. Jejich extravagance je tedy lehce umírněná a materiály jsou stoprocentně přírodního typu.

Jedna z posledních kategorií byla Obchod roku. Kimonem za tuto sekci se již nyní pyšní obchod Kurator. Shop s designovými kousky přímo v centru Prahy si trofej zasloužil za široký a originální sortiment šperků i oblečení.

CZECH GRAND DESIGN

Zleva: DECHEM, LaFormela, Kurator.
Zdroj první fotografie: dechemstudio.com

Kdo vyhrál v ostatních kategoriích?

Více informací o jednotlivých kategoriích můžete najít na oficiálních stránkách akce 2014.czechgranddesign.cz. Zde se dozvíte také více o výstavě nejlépe umístěných umělců, která právě probíhá.

Všem oceněným gratulujeme a těšíme se na příští rok plný designu. 

Zdroj všech fotografií (není-li uvedeno jinak): czechgranddesign.cz; perexová fotografie redakčně upravena

Zuzana Soudská

Zuzana Soudská

Bývalá studentka umělecké školy v centru Prahy, která se nyní pokouší postavit na vlastní nohy. Pokračuje ve studiu angličtiny a zajímá se o design a umění v Praze.

Zanechte komentář