Vlny: Maraton seriálu Čtvrtá hvězda

Film / 24.3.2015

Třetí večer studentského kina Vlny přinese opět seriálový maraton. Tentokrát zabrousíme do české tvorby a k seriálu Čtvrtá hvězda.

Po prvním večeru, kdy Vlny uvedly televizní film Televise bude!, se rozhodně nedá říct, že by program studentského kina trpěl nějakým pomalým rozjezdem. Naopak. Hned na druhém večeru pro nás připravilo téměř šestihodinový maraton seriálu The Big Bang Theory a ve stejném duchu se ponese i večer třetí, který proběhne v úterý 24. března jako vždy v brněnském kině Scala.

Organizátoři sáhli po neobyčejně povedeném kousku české televizní tvorby. Původní seriál České televize Čtvrtá hvězda vypráví příběhy z hotelu Meteor na pražské periferii, jehož pracovníci by ze všeho nejradši setrvali ve svých všedních životech a nechali vše tak, jak je. Navzdory tomu se však jejich ambiciózní šéfová rozhodne zvednout hotelu prestiž a získat pro něj čtvrtou hvězdu. Že to však nebude jen tak, se ukáže vzápětí.

Za seriálem stojí trojice tvůrců, kteří rozhodně v oblasti televizní tvorby a scenáristiky nejsou žádní nováčci. Jan Pušinovský a Petr Kolečko mají na svém kontě mimo jiné úspěšný seriál Okresní přebor, který vysílala TV Nova, nebo se podíleli na cyklu televizních filmů České televize Nevinné lži. Trojici uzavírá Miroslav Krobot, jehož specifický styl a smysl pro humor a s tím spojená divadelní i filmová tvorba, jsou v Česku velmi populární.

Čtvrtá hvězda sklidila po televizní premiéře u diváků velký úspěch. Tvůrci rozhodně nesáhli vedle obsazením herců Dejvického divadla, které je v současné době jedno z nejnavštěvovanějších v Praze. Můžeme si tedy užít herecké výkony Václava Neužila, Marthy Issové, Davida Novotného, Lenky Krobotové, Martina Myšičky nebo vždy nepřekonatelného Ivana Trojana.

Seriál byl také posledním snímkem, ve kterém si zahrál cimrmanolog Jan Kašpar. Zdroj: facebook

Seriál byl také posledním snímkem, ve kterém si zahrál „cimrmanolog“ Jan Kašpar. Zdroj: facebook

Seriál jde ve stopách tzv. britcomu, tedy britského sitcomu, který je oproti americkým sitcomům bez doplněného smíchu a vyznačuje se především černým humorem (např. seriály Black Books, IT Crowd, The Young Ones, The Inbetweeners).

I přes to, že česká tvorba není u mladých lidí tolik oblíbená, jako například seriál The Big Bang Theory, který jsme mohli sledovat na minulé projekci, je seriál Čtvrtá hvězda rozhodně počin, který stojí za to vidět. Přináší totiž čerstvý vítr do české seriálové tvorby. Přijďte se přesvědčit, že televize u nás už nutně neznamená jenom OrdinaciCesty domů, ale že se blýská i na (mnohem) lepší časy!

Více informací o projektu naleznete na oficiálních stránkách, oficiálním facebooku nebo na události večera.

Zdroj perexové fotografie: Vlny

Karla Melichnová

Zanechte komentář