play off extraliga 2014/2015, psg zlín, hc kometa brno

Zlín zatnul zuby. Poslední semifinalista se ukáže v pondělí

Sport / 23.3.2015

Autor:

Čtvrtfinálová série mezi kometou Brno a zlínským PSG se bude hrát na sedm zápasů. Ačkoliv mohlo Brno v sobotu rozhodnout, nepodařilo se. Rozhodovat bude až poslední zápas.

Čtvrtfinálové série hokejového play-off jsou u konce. Sparta smetla Hradec, Třinec a Litvínov přešli přes své soupeře v pěti zápasech. Jediné drama se tak odehrává v poslední sérii mezi Kometou a zlínským PSG. Brno by jistě rádo oplatilo Ševcům porážku z loňského finále. Dokonce k tomu mělo nakročeno, když vedlo na zápasy 3:2. V posledním duelu ale nedokázala Kometa zvrátit výsledek na svoji stranu. Naopak. Ze Zlína odjížděla s pořádným debaklem.

Silný zlínský nástup

Zlínský klub je známý svým silným nástupem do zápasu. Říká se, že pokud Ševci do třinácti minut nevedou, zápas se jim nepodaří. Ale když vedou, nenechají si náskok jen tak vzít. Do zápasu, kdy šlo opravdu o všechno, vlétli zlínští hráči s o to větší vervou. Hned po dvou minutách se dokázal po chybě obránce prosadit Zdeněk Okál a PSG vedlo. O dvě a půl minuty později přidal další branku Aleš Holík. PSG bylo u vytržení, ochozy bouřily.

play off extraliga 2014/2015, psg zlín, hc kometa brno

Zlín se raduje z další branky.

Pokud chtěla Kometa se zápasem něco dělat, musela reagovat rychle. Namísto toho se ale v první třetině prosadili ještě Roman Vlach a Ondřej Veselý. Zlín vedl o čtyři branky a brněnský gólman Čiliak šel z brány. Avšak ani jeho nástupce Falter neudržel čisté konto. Hned na začátku druhé třetiny skóroval podruhé v zápase Ondřej Veselý a dílo zkázy bylo dokonáno. Za stavu 5:0 pro domácí bylo pro Kometu téměř nemožné, aby se zápasem něco udělala.

Boj o jedinou branku

Brněnský klub to ale nechtěl vzdát tak snadno. Ačkoliv ve druhé třetině působila Kometa stále bezzubě, do posledního dějství vlétla jako smršť. Zlín se stáhl a pouze čelil tlaku, vědom si svého náskoku. Narůstaly potyčky, trestné minuty naskakovaly jako čárky na účtu. S ubývajícím časem se pokusy o vyrovnání přelily v brněnský boj alespoň o jednu vstřelenou branku. Libor Kašík v bráně Zlína ale chytal fantasticky a uhájil čisté konto až do konce zápasu. PSG Zlín – Kometa Brno, 5:0.

play off extraliga 2014/2015, psg zlín, hc kometa brno

Podobných potyček bylo v zápase více než dost.

Po zdrcující porážce se série přesune do Brna, kde se už v pondělí rozhodne o tom, který z týmů bude posledním semifinalistou. Psychická výhoda je na straně Zlína, pověstní fanoušci zase na straně Brna. Jisté je, že se bude na co dívat. Vítěz pondělního utkání nastoupí v semifinále proti Spartě.

Zdroj fotografií: zlin.hokej.cz, autor Jiří Zaňát

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář