V zoologických zahradách to žije i v zimě!

Cestování / 30.1.2013

Nevíte, kam na výlet? Máme pro vás pár zvířecích tipů!

Se ZOO kolem světa

Určitě vás nepřekvapí, že největší počet akcí pro veřejnost se koná v pražské zoologické zahradě. Zajímáte se o exotická místa naší zeměkoule? Chcete se dozvědět, jak probíhá cestovatelská výprava? Zúčastněte se přednášek, které se během zimních měsíců konají každé úterý od 17 hodin.

Program cyklu Cestovatelská setkání:

ZOO Praha 12. 2. Alžírsko – Dana Kyndrová
19. 2. Manang po třiceti letech – Zdeněk Thoma
26. 2. Fotosafari v národních parcích Zimbabwe a Botswany – Radek Klimeš
5. 3. Západní a centrální Tibet – Martin Hříbek
12. 3. Bhútán – Rudolf Švaříček
19. 3. Aldabra – Cesta k ostrovu snů – Steve Lichtag
26. 3. K2 a Pákistán – Pavel Bém

 

Další akce pražské ZOO

Patříte mezi milovníky zvířat, ale máte fobii z hadů či pavouků? Netradiční událost „Nebojte se strašidel“ se vás toho problému pokusí zbavit! Stačí se objednat a 17. února či 16. března přijít do pražské ZOO.

Panda červená

Na sněhu si užívají i exotická zvířata! Zdroj: Dave Pape, Wikimedia Commons

Věděli jste, že i lední medvědi mají svůj den? V letošním roce vychází na neděli 24. únoraZOO Praha pořádá pro své bílé krasavce oslavu! Kromě toho, že se dozvíte spoustu zajímavostí o životě těchto polárních zvířat, můžete vyhrát knížku o prvním uměle odchovaném mláděti.

Masopust v ZOO

Dostavte se do děčínské zoologické zahrady na „taškařice veselé pro děti i dospělé“! Akce se koná již 9. února 2013 a po vyhlášení soutěže o nejlepší masku odstartuje masopustní průvod s vítězem v čele až do nedalekého zámku.

Na speciální program zve své návštěvníky také ZOO Ústí nad Labem. V pavilonu šelem a jeho okolí proběhne 16. února masopustní rej a průvod s maskami! Návštěvníci se dále mohou těšit na výtvarné dílny a soutěže.

Převleky a masky budou vítány i v Zoologické zahradě města Brno, která v sobotu 9. března pořádá maškarní bál ve správní budově. Program je vhodný i pro menší děti a deset nejlepších masek se dočká ocenění.

A jak takový masopust v ZOO probíhá? Podívejme se třeba do Děčína!

Chystáte se navštívit některou ze zmiňovaných akcí? Máte nějaké zkušenosti se speciálními programy v zoologických zahradách? Podělte se s námi a inspirujte ostatní čtenáře!

Zdroj perexové fotografie: commons.wikimedia.org

Aneta Zachová

Aneta Zachová

Studuji žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, ráda se učím cizí jazyky a cestuji. Již od dětství hraji volejbal, jezdím na koních a s radostí opečovávám všechna zvířata, která se mi dostanou pod ruku. Můj život je hektický, krásný a šťastný. Snad je to tím, že jsem blázen.. :-)

Zanechte komentář