Tady jsem si dovolil, švestičky…

V obraze / 31.1.2013

Ona ta korupce v naší republice není ani tak překvapující…

Vždyť to vidíme v nějaké menší formě všude kolem sebe. No neříkejte mi, že jste se s tím nikdy nesetkali? Nedali někomu čokoládu, protože jste po dané osobě něco chtěli? Jistě, to, že uvaříte své drahé polovičce oblíbené jídlo, protože vám půjčila auto nebo vyluxovala, je něco jiného.

Já tu mluvím například o tom, že vás kadeřnice vezme ze známosti dříve a vy jí za to přinesete bonboniéru. To už je přece tak trochu úplatek, nebo ne?

Vezměte si, pane doktore…

Nedávno jsme si při jednom hovoru s přáteli vzpomněli na to, že se doktorům běžně nosily tašky napěchované masem, uzeninou či alkoholem za to, že byli u porodu dcery, sestry či kohokoliv z rodiny. Myslíte, že se bavíme o dobách dvacet let zpět? Omyl. Nevěřili byste, kolik lidí tohle dělá dodnes. Nedávno jsem toho byla svědkem, když u mě v rodině byla koupena bonboniéra pro doktora, který odstranil dotyčné mateřské znamínko. A udělal to moc pěkně, bez velké jizvy.

Pro vedoucího práce lahvinku…

A co se týče proviantů, nejde jen o naše maminky, které to viděly zase u svých, tak jsou na to zvyklé, ale i o naše vrstevníky. Když vynechám lékaře, kam většina z nás snad nechodí s čokoládou po kapsách, vybavme si třeba jen státnice. Není to sice běžné na všech školách, ale na některých připravují studenti pro komisi občerstvení.

Mojí sestře a jejím spolužákům dokonce přišel od sekretářky katedry velmi podrobný e-mail s tím, co mají zkoušející rádi. Potrpí si převážně na domácí buchty, bábovky a chlebíčky. A co uděláme my? Jistě, zanadáváme si, že během učení máme tak určitě čas péct bábovku, ale pak sedneme k troubě a sakra hlídáme, aby se ta bábovka nepřipekla. Případně tím někoho pověříme a druhý den spoléháme na to, že ta bábovka by jim mohla tak chutnat, že nás pustí alespoň s trojkou.

Vám, kteří budete mít na starost zkoušející komisi pohostit, přejeme, ať jim chutná tak akorát – aby byli spokojení, ale ne tak moc, aby tu vaši bábovku chtěli ochutnat znova.

zdroj perexové fotografie: photl.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář