FASHIONTECH

Historicky první FashionTech v Praze

Krása a móda / 27.3.2015

19. března se v Praze na Václavském náměstí uskutečnila konference o propojení módy a technologie. 

Pod záštitou Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu proběhla skvěle organizovaná a zajímavá akce pro všechny, kteří se nebojí otevřít novým věcem a zjistit, jak to chodí ve fashion online světě. FashionTech probíhal v prostorách Wayra CEE od půl desáté do pěti hodin. Akce začala start-upy, což jsou projekty, které se teprve rozjíždějí. Zde se mluvilo například o užitečných náhrdelnících pro matky nebo kabelkách, které vás zahřejí a navíc dobijí telefon. Každá z jednotlivých přednášek trvala kolem 15 až 30 minut.

V úvodu bylo představeno několik kampaní z loňského roku, které nějakým způsobem zasáhly své obecenstvo. Hned poté se představily holky z MintyFinty, které měly skvělou přednášku o tom, v čem se prezentace blogu na Facebooku liší od Instagramu. Následoval Honza Páv z firmy Lovebrand. Ten povídal o marketigové strategii, kterou aplikovali u módní značky Freshlabels. Pak přišla bomba v podobě holek z WIN WIN love. Ty všechny překvapily skvělou přípravou a přednáškou o svém rozkvétajícím projektu second-hand shopu, který vyniká kvalitními kousky za pár kaček, které holky navíc ručně přešívají a upravují k dokonalosti.

WIN WIN love FashionTech

Přednáška WIN WIN love.

Trošku z jiného soudku byla následující řeč o remarketingu, který nás pronásleduje všude, kam se podíváme. Informace o cílené reklamě a analytice webů a nových projektů byly ovšem velice přínosné. Navázal Jan Dmitrijev, zakladatel mnoha lifestyle magazínů, který se snažil dodat účastníkům přednášky kuráž a přednesl pár rad právě pro začátečníky a autory nových projektů. Dozvěděli jsme se, jak najít svoji cílovou skupinu a jak vymyslet správné logo nebo vizuál. Jako příjemné zakončení přednášek se ukázal Vladimír Staněk se svou módní značkou STINAK. Jako módní návrhář, který se pomalu dostává přes hranice do dalekých koutů světa, spíše povídal o svých vlastních zkušenostech a své značce. Nechal nás také nahlédnout do budoucnosti a maličko prozradil, co chystá na další sezónu.

STINAK FASHIONTECH

Přednáška STINAK.

Módní návrhář symbolicky uzavřel blok přednášek a nastal čas diskuzí. V krátké přestávce na kávu se přestavěly sedačky a na dva gauče se posadily šéfredaktorky (například InStylu, Marianne nebo Sofa.cz) a blogerky, které měly co říct. Tématem jejich přednášky byla budoucnost fashion magazínů. Bylo řečeno mnoho odlišných názorů, ale budoucnost online světa se zdá být velmi slibná.

Celý den probíhal ve velice příjemném duchu. Všichni se navzájem podporovali ve stresových situacích a publikum se nebálo klást věcné dotazy. Prostory byly opravdu nádherné a o návštěvníky bylo skvěle postaráno. Na detailní program a další informace o akci se můžete podívat přímo na stránky FashionTechu.

Zdroj perexové fotografie: http://goo.gl/NiGgEC

Zdroj fotografií v textu: Zuzana Soudská, Generace 21

Zuzana Soudská

Zuzana Soudská

Bývalá studentka umělecké školy v centru Prahy, která se nyní pokouší postavit na vlastní nohy. Pokračuje ve studiu angličtiny a zajímá se o design a umění v Praze.

Zanechte komentář